Rozmaitości
Wtorek, 11 stycznia 2022 16:40

Optymalny POZ w MCM

Jest na tyle kameralna, by indywidualnie potraktować każdego Pacjenta. I na tyle rozbudowana, aby Pacjenci mieli realne możliwości wyboru lekarza. Tak można scharakteryzować Podstawową Opiekę Zdrowotną w Mościckim Centrum Medycznym.
W ramach Poradni POZ, w której chorzy objęci są opieką 17 lekarzy spółka udzieliła w ubiegłym roku ponad 48 200 porad. O zdrowie blisko 1300 małych Pacjentów troszczy się o 3 lekarzy pediatrów. Pacjenci mają możliwość wyboru lekarza POZ. W zależności od swoich preferencji mogą postawić np. na doświadczenie lub na innowacyjne i nowoczesne podejście do terapii. Kompleksowa modernizacja siedziby spółki poprawiła komfort Pacjentów.

W MCM wymieniono posadzki, drzwi i okna, a przestrzeń i rozwiązania komunikacyjne zmodyfikowano tak, aby były przyjazne. Gabinety, korytarze i hole zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono klimatyzację, zainstalowana została nowoczesna winda, powstała też nowa klatka schodowa. W rezultacie warunki, w jakich Pacjenci oczekują na poradę lekarską i realizują poszczególne świadczenia, zdecydowanie się poprawiły. Wyremontowana placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem. Atutem jest także fakt, że do Centrum można stosunkowo łatwo dojechać, także korzystając z komunikacji miejskiej.

Za zapisaniem się do POZ w Mościckim Centrum Medycznym przemawia ponadto bogate zaplecze diagnostyczne spółki. Prowadzi ona nowocześnie wyposażone pracownie diagnostyczne, realizujące badania analityczne, ultrasonograficzne, rentgenowskie, mammograficzne, spirometryczne, cytologiczne, audiometryczne, psychologiczne czy wykonujące elektrokardiogram.


Popularnością cieszą się także świadczenia pielęgniarskie w ramach POZ, które obejmują kompleksową opiekę nad Pacjentem i jego rodziną. Dotyczy to m. in. wykonywania iniekcji i zabiegów na podstawie zleceń lekarzy, zarówno w gabinecie pielęgniarki POZ, jak i w domu Pacjenta. Pielęgniarki realizują także świadczenia diagnostyczne, w tym: pobieranie materiałów do badań na podstawie zlecenia lekarza, w sytuacji gdy z przyczyn medycznych trzeba to zrobić w domu Pacjenta. Prócz pielęgnacji chorych opieka pielęgniarska obejmuje także świadczenia rehabilitacyjne, głównie dla Pacjentów, u których występuje ograniczenie sprawności w wyniku choroby. W Mościckim Centrum w ramach POZ można także korzystać ze świadczeń położnych środowiskowych. Sprawują one kompleksową pielęgnacyjną opiekę na Pacjentkami w okresie ciąży, porodu i połogu. Prowadzą też edukację przedporodową począwszy od 21. tygodnia ciąży aż do rozwiązania.


mat. prasowy MCM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl