Rozmaitości
Niedziela, 1 maja 2016 11:09

Oni powalczą na szczeblu centralnym

W Wieliczce odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jak zapewniają doświadczeni druhowie, Małopolska będzie dobrze reprezentowana w centralnym etapie turnieju.
Co to jest pożar? Jakie są stopnie w OSP? Co to jest ewakuacja, a nawet – kiedy powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Niepokalanowie? Na szereg takich i podobnych pytań musieli odpowiedzieć finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do etapu centralnego łatwo przejść nie było.

- Na wojewódzkie eliminacje przybyli do Wieliczki najlepsi z najlepszych z Małopolski – przyznał Stanisław Sady, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związków Zawodowych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego. - Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki. Jestem pod wrażeniem wiedzy młodzieży na temat pożarnictwa. Zwłaszcza, że z niektórymi pytaniami sam miałem kłopoty.

Komendant zaznaczył, że województwo będzie godnie reprezentowane.

A przez kogo?

W grupie uczniów szkół podstawowych trzecie miejsce zajął Jan Węgrzyniak z powiatu tatrzańskiego, Wiktoria Ślusarczyk z Wieliczki uplasowała się na drugim miejscu a eliminacje wygrał Bartosz Brzychczy z Dąbrowy Tarnowskiej.

Wśród gimnazjalistów na najniższy stopień podium wskoczyła Adrianna Łysik z Dąbrowy Tarnowskiej, druga była Izabela Leśnicka a najlepszą wiedzą z zakresu pożarnictwa w Małopolsce wykazała się Anna Wąs z powiatu tarnowskiego.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzeci był Jacek Chowaniec z powiatu tatrzańskiego, druga Edyta Kasprzyk z Nowego Sącza a najwyższe miejsce na podium eliminacji wojewódzkich wywalczył Fabian Starowicz z Wieliczki.

eł/
Wici
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl