Kopalnia
Rozmaitości
Środa, 5 października 2016 11:22

Nowy sezon w Teatrze Łaźnia Nowa

W krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbyło się spotkanie i konferencja prasowa na temat premier, projektów i innych działań Łaźni w bieżącym sezonie teatralnym.
Po trzech miesiącach intensywnej pracy w plenerze na Nowym Bulwar(t)cie Sztuki, Łaźnia Nowa intensywnie wchodzi w nowy sezon 2016/2017.

Z satysfakcją Teatr podsumował miniony sezon. Spektakle Łaźni zostały wymienione kilkadziesiąt razy w rankingach m.in. w tym najbardziej prestiżowym - miesięcznika Teatr – „Najlepszy, Najlepsza, Najlepsi”. Szczególnie doceniono Wszystko o mojej matce, Nieznośnie długie objęcia, Przypadek wg Krzysztofa Kieślowskiego.

Koncert życzeń podbija festiwale zagraniczne. Spektakl został uznany za najważniejsze wydarzenie Wiener Festwochen 2016. W tym sezonie spektakl jako jedna z nielicznych polskich produkcji od wielu lat zostanie pokazany na Brooklyn Academy of Music w Nowym Jorku, a już niebawem monodram Danuty Stenki zagości na Maribor Theatre Festival w Słowenii.

Przedstawienie Wszystko o mojej matce zostało laureatem konkursu Radia Kraków „Transfer 2016” i zostanie wyprodukowane jako słuchowisko.

Kolejne sukcesy projektów realizowanych w ramach programu Nowa Huta – Moja Miłość. Prężnie działa szkoła liderów „Łaźnioaktywni”, która będzie kontynuować ten projekt i wspierać Łaźniowych aktywistów również w tym sezonie.
Sztuki, które powstały na warsztatach dramatopisarskich zostały docenione, tekst Supernova.Live Sandry Szwarc dostał się do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i był wymieniany wśród najlepszych dramatów roku. A tymczasem początek jesieni w Teatrze Łaźnia Nowa będzie pełen niespodzianek.

9 października planowany jest pokaz „Kowboja parówki” - spektaklu, na którym będziecie się bawić zarówno Wy, jak i Wasze dzieci. A tuż po przedstawieniu, które rozpocznie się o 17.00, można się spotkać z twórcami spektaklu o pracy nad „Kowbojem”... i nie tylko.

18-20 października odbędzie się pokaz sztuki „Architektów. Spektakl, którego nie będzie”. Przed pokazami, o 17.30, odbędzie się wielka wymiana rzeczy – ubrań, przedmiotów codziennego użytku, sprzętów. Przynieście to, co Wam się znudziło, to, co zagraca przestrzeń i wróćcie z czymś zupełnie nowym! Przedmioty, które nie znajdą swoich nowych właścicieli, zagrają w spektaklu jeszcze tego samego wieczora.

Tylko do końca tego roku kalendarzowego Łaźnia Nowa wystawi trzy premiery: 6 listopada "Shimmy Shine Show" w reż. Sławomira Chwastowskiego, 18 listopada "Baśnie z tysiąca i jednego bloku" w reż. Magdaleny Miklasz, a w grudniu – podczas Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia – odbędzie się premiera "Wieloryba i pierwiosnka" w reż. Evy Rysovej.

"Shimmy Shine Show" to stand up, w którym gra Tomasz Schimscheiner. Spektakl nawiązuje do legendarnego "Seksu, prochów i rock and rolla" Erica Bogosiana. Utwór jest satyrą na gwiazdorstwo i show biznes.

"Baśnie z tysiąca i jednego bloku" to muzyczny spektakl inspirowany historiami z życia bloku. Opowiada o urokach i problemach związanych z mieszkaniem w tzw. mrówkowcu. W przedstawieniu biorą udział starsi i młodsi mieszkańcy blokowisk, chór, a także lalki, które śpiewają o tym, jak "w domkach z betonu nieźle się żyje, lecz widać pewne niedoskonałości".

Przedstawienie "Wieloryb i pierwiosnek" powstał na podstawie tekstu Mateusza Pakuły. W obsadzie są Krzysztof Globisz, Marta Ledwoń oraz Zuzanna i Antonis Skolias.

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Łaźnia Nowa
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl