Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 21 września 2018 08:36

Nowy sezon w Nowohuckim Centrum Kultury

Przez trzy miesiące sala teatralna w Nowohuckim Centrum Kultury była nieczynna. Pomieszczenie zostało zmodernizowane, a zakres prac był bardzo szeroki.
Latem sala teatralna NCK przeszła metamorfozę – począwszy od wymiany wykładziny i foteli, poprzez ułożenie nowych okładzin ściennych, malowanie, a skończywszy na zamontowaniu nowej podłogi scenicznej.
Modernizację przeszedł także park nagłośnienia, oświetlenia i zaplecza technicznego, który podniesie komfort pracy przy obsłudze koncertów i przedstawień.

Łączny koszt remontu wyniósł 8 milionów złotych.

Prace zostały sfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz z funduszy unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Już w tą sobotę odbędzie się święto Nowohuckiego Centrum Kultury podczas którego zostanie przedstawiona oferta programowa na sezon 2018/2019. Każdy uczestnik tego wydarzenia, bez względu na wiek, będzie mógł spróbować własnych sił w zajęciach tanecznych, warsztatach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, językowych, ceramicznych, muzycznych i rekreacyjnych.

Tego dnia, w godz. 11.00–19.00 NCK szeroko otworzy swoje drzwi dla wszystkich tych, którzy pragną twórczo i aktywnie spędzać wolny czas, rozwijać swoje talenty lub zdobywać nową wiedzę.

W ramach Kombinatu Kultury odbędą się również wystawy i koncerty. Oprócz znanych z lat ubiegłych i popularnych zajęć, takich jak: Klub Super Mama, czy Muzyczny Klub Przedszkolaka na mieszkańców czekają nowości. Akademia Tańca BAJLANDIA - to warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 4-6 lat, Body Shape – czyli nowoczesna forma zajęć fitness, Warsztaty Kreatywnego Pisania inspirowane literacką spuścizną Stanisława Wyspiańskiego, Trening szybkiego i efektywnego uczenia się i Kurs psychografologii.

W sobotę 22 września rozpocznie się piąta edycja BalletOFFFestival – wydarzenia, które w tym roku nabierze znacznie szerszego i międzynarodowego wymiaru. Stało się to możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Krakowa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca oraz programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa. Festiwal potrwa do do wtorku 25 września.

W dniach 16 i 17 listopada zaplanowano premierę „Bursztynowego drzewa”. Widowisko, inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, poruszać będzie zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. „Bursztynowe dzieło” to połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu.

W sobotę Scena NCK rozpocznie nowy sezon – koncertem zespołu Mikromusic. Dzień później z recitalem „Malinowa” wystąpi na scenie Stanisława Celińska.

Do końca tego roku kalendarzowego Scena NCK będzie gościć również Michała Bajora, Tadeusza Woźniaka i Edytę Geppert z zespołem Vasie.

Miłośnikom Teatru NCK proponuje „Śmiertelną pułapkę” i „Być jak Elizabeth Taylor”, a zwolenników kabaretu zaprasza na występy Krzysztofa Daukszewicza, Piotra Bałtroczyka, Kabaretu pod Wyrwigroszem i jubileuszowy program Kabaretu Skeczów Męczących.

W repertuarze jak zwykle nie zabraknie spektakli baletowych. Tym razem będzie to Art Color Ballet ze wspomnianym już „Bursztynowym drzewem” i dwa klasyki gatunku – „Królewna Śnieżka” i „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Royal Lviv Ballet.

Tomasz Cichocki i materialy prasowe Nowohuckiego Centrum Kultury
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl