Rozmaitości
Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 15:46

Nowy Targ po raz drugi odwiedzi Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych "Orlik"

Niecały tydzień pozostał do największego święta lotniczego w Nowym Targu jakim jest VI Nowotarski Piknik Lotniczy. Znamy już wszystkie atrakcje tegorocznej edycji pokazów i jest nam bardzo miło zakomunikować, że w podobnie jak w zeszłym roku, na naszym niebie będziemy gościć Zespół Akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych „Orlik“.
Zespół latający na samolotach PZL-130 ORLIK zaprezentuje pokaz akrobacji w zespole siedmiu samolotów. "Orlik" to renomowana grupa, która od 1998r. reprezentuje Polskie Siły Powietrzne na wielu zagranicznych pokazach lotniczych oraz pokazach w Polsce. Piloci zespołu rekrutują się z instruktorów pilotażu, którzy na co dzień uczą sztuki latania studentów WSOSP w Dęblinie. Gniazdem Orlików jest lotnisko Sadków w Radomiu, gdzie znajduje się 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Samoloty na których lata grupa to polskiej konstrukcji, metalowe dolnopłaty PZL-130 TC-II ORLIK, które napędzane są silnikiem turbośmigłowym. Samoloty wyposażone są w tzw. smugacze, które znacząco podnoszą atrakcyjność pokazu.

Ponadto Gwiazdą 6. edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego będzie grupa akrobacyjna z Jordanii – ROYAL JORDANIAN FALCONS, która zaprezentuje się w formacji trzech samolotów Extra 300L. Na niebie pojawi się również znana wszystkim Grupa Akrobacyjna Żelazny, latająca na samolotach ZLIN 50LS oraz nowa polska Grupa Akrobacyjna – FIREBIRDS.

W czasie trwania imprezy przewidziano również pokaz akrobacji indywidualnej na samolocie Pitts S2C w wykonaniu Słowaka – Dusana Samko. Będą również pokazy samolotów takich jak Boeing Stearman, RWD5, Viper SD-4 i inne, a na sobotni wieczór zaplanowano trzy koncerty.

Zapraszamy na nowotarskie lotnisko 16-17 sierpnia. Szczegółowy plan imprezy dostępny jest na stronie internetowej www.pikniknowotarski.pl

opr.s/ zdj. kpt. pil. Adam Ginalski

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl