Kopalnia
Rozmaitości
Wtorek, 16 marca 2021 11:30

Nowy Sacz Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żolnierzy Wyklętych

W Nowym Sączu w ramach ogólnopolskiej imprezy upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych odbędzie się bieg na dystansie honorowym 1963 metrów, który odnosi się historycznie do daty zabicia w walce ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka „Lalek”.
Zawody na ogół odbywały się w terminie bliskim Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ze względów epidemiologicznych termin wydarzenia został przesunięty na dzień 16 maja 2021 roku.

Tegoroczna IX edycja biegu „Tropem Wilczym” gościć będzie w Miasteczku Galicyjskim mieszczącym się przy ulicy Lwowskiej 226 w Nowym Sączu. Biegacze do pokonania będą mieć symboliczny dystans 1963 metrów na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

W 300 przygotowanych pakietach startowych znajduje się pamiątkowa koszulka oraz medal za ukończenie biegu. Głównymi bohaterami pojawiającymi się na koszulkach będą: Marian Markiewicz ps. Maryl, Wanda Minkiewicz ps. „Danka”, Lidia Lwow- Eberle ps. „Lala”, Danuta Siedzikówna ps. „Inka”.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną rozważane są trzy scenariusze przeprowadzenia biegu: bieg tradycyjny tj. start wspólny uczestników, start indywidualny na przygotowanej przez organizatorów trasie lub w najmniej sprzyjającej sytuacji bieg wirtualny – tzn. każdy z uczestników wybiera miejsce symbolicznego biegu i do organizatora przesyła informacje o pokonaniu trasy.

Organizatorem lokalny Biegu Tropem Wilczym jest Stowarzyszenie Patriotyczno Sportowe „Niezłomni” a partnerem głównym wydarzenia jest Okręgowe Muzeum w Nowym Sączu.

Planowany program wydarzenia:
- 8:00 - 11:00 – godziny pracy biura zawodów
- 11:30 – rozgrzewka przed biegiem
- 11:50 – wspólne odśpiewanie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej
- 12:00 – start biegu na symbolicznym dystansie 1963 metrów
- 14:00 – podsumowanie i zakończenie biegu

Elektroniczne zapisy możliwe są tutaj

Rejestracja trwa do 7 maja lub wyczerpania limitu miejsc.


mat. prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl