Rozmaitości
Środa, 7 lutego 2018 09:00

Nowe pociągi w taborze Województwa Małopolskiego

Cztery nowoczesne pociągi kupi w przyszłym roku Województwo Małopolskie. Dołączą one do 44 komfortowych pojazdów, które już teraz obsługują pasażerów na trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Łącznie na zakup pociągów samorząd województwa przeznaczy ponad 88 mln zł z czego ponad 32 mln zł pokryje dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
- To już pewne, w przyszłym roku tabor województwa małopolskiego zwiększy się o kolejne nowoczesne pociągi wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów. Dzięki temu śmiało możemy myśleć o rozszerzeniu oferty przewozowej i uruchomieniu nowych połączeń, na które czekają Małopolanie – mówi marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Zakup nowych czteroczłonowych pociągów będzie możliwy dzięki uzyskaniu dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Małopolska zdobyła na ten cel 32,6 mln złotych, pozostałe 56 mln pokryją środki z budżetu województwa. Przetarg zostanie rozpisany w pierwszym kwartale tego roku. Zgodnie z założeniami nowe pociągi wyjadą na tory pod koniec przyszłego roku.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl