Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 24 marca 2017 18:56

Niepełnosprawni zagrali w „Chińczyka”

W Powiatowym Ośrodku Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie odbył się III Turniej Gier Planszowych współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.
W „Chińczyka” i warcaby zagrały 44 osoby niepełnosprawne z sześciu placówek znajdujących się na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

- Celem Turnieju jest krzewienie alternatywnych metod spędzania wolnego czasu – mówi Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Muszynie. - Tego typu rozrywka ma niewątpliwie wymiar emocjonalno-społeczny. Stanowi okazję do poznawania nowych osób i spotkań z przyjaciółmi, co wpływa na obniżenie stresu i wzmocnienie odporności. Dzięki grom planszowym rozwijane są również funkcje poznawcze, co jest bardzo ważne w profilaktyce chorób neurodegeneracyjnych, jak choćby choroba Alzheimera. Gry rozwijają również wyobraźnię, kształtują umiejętności pracy w zespole i ułatwiają rozmawianie o emocjach oraz pomagają łatwiej znosić porażki i cieszyć się wygraną. A przede wszystkim – są doskonałym lekarstwem na nudę.

Zwycięzcami tegorocznego Turnieju zostali:

Warcaby: I miejsce – Jan Mrugała (DPS Zbyszyce), II - Łukasz Wiater (POW Muszyna), III - Józef Sikora (POW Zbyszyce), IV - Piotr Dudek (ŚDS Krynica-Zdrój)

Chińczyk: I miejsce – Dominika Rams (POW Muszyna), II - Damian Wicik (POW Muszyna), III - Barbara Mordarska (POW Zbyszyce), IV - Piotr Olek (POW Muszyna).

opr. olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl