WSB
Rozmaitości
Czwartek, 14 grudnia 2017 14:07

Nauczyciel na medal z Łososiny Dolnej

Krystyna Marzec – nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łososinie Dolnej została laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu „Nauczyciel na medal” organizowanego przez „Gazetę Krakowską”.
Czytelnicy „GK” wybierali laureatów w trzech kategoriach: nauczyciel klas I-III, klas IV-VI i gimnazjum oraz nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych. Pani Krystyna zdobyła medal w kategorii nauczycieli klas I-III i tym samym znalazła się gronie najlepszych pedagogów w Małopolsce!

- Sam jestem z zawodu nauczycielem i doskonale wiem, jaka to ciężka i odpowiedzialna praca – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Tym bardziej cieszę się, że na terenie Powiatu Nowosądeckiego mamy tak świetnych pedagogów. Wszystkim gratuluję i niebawem spotkam się również z innymi wyróżnionymi. Nauczanie w najmłodszych klasach szkół podstawowych to wielka odpowiedzialność. Wtedy właśnie kształtuje się wiele zachowań wśród dzieci i uczy się ich funkcjonowania w grupie, a później w społeczeństwie.

Pani Krystyna była wzruszona. - Nie spodziewałam się gratulacji od samego starosty – mówiła. – Ale cieszę się, że najwyższe władze Powiatu doceniły moją pracę. Powtórzę to, co mówiłam do „Gazety Krakowskiej”: kocham dzieci i pracę z nimi, lubię patrzeć, jak się zmieniają z biegiem czasu, jak się rozwijają, poznają świat i nabywają nowych umiejętności. Wielką satysfakcję daje mi to, że po latach, byli uczniowie spotykają mnie i dziękują za pomoc w wyborze ścieżki edukacyjnej i życiowej, za motywację, którą ode mnie otrzymywali i za to, że w nich wierzyłam. To największa radość i podziękowanie dla nauczyciela.

Krystyna Marzec pracuje w zawodzie od 34 lat. Oprócz pracy z najmłodszymi uczniami, lubi dobre kino, książki biograficzne, muzykę Chopina i Mozarta.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl