Rozmaitości
Wtorek, 8 lutego 2022 08:59

Natalia Niemen na Scenie Mistrzów Teatru Groteska

„Niemen mniej znany. Koncert Urodzinowy”  to wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 83. urodziny Czesława Niemena. W ramach cyklu Scena Mistrzów specjalnie dla publiczności Teatru Groteska wystąpi córka Artysty - Natalia Niemen, prezentując największe przeboje ojca, jak i mniej znane utwory.
NIEMEN MNIEJ ZNANY – to wyjątkowy projekt upamiętniający Mistrza. Zainicjowała go córka Czesława Niemena - Natalia, która pragnie przybliżyć szerszej publiczności tę mniej znaną twórczość Artysta. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak Terra Deflorata oraz Spodchmurykapelusza.Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia Niemen. Od lat 80. XX wieku Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał, robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.
Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena, m.in. utworów „Jednego serca”, „Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”. 

Na scenie wystąpi zespół w składzie:
Natalia Niemen – wokal, altówka
Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe
Damian Kurasz – gitary
Tomasz Machański – perkusja
Wojciech Gąsior – bas
                                                 
Scena Mistrzów
Niemen Mniej Znany. Koncert Urodzinowy
16.02. 2022 r., godz. 19.00
Bilety dostępne są w Kasie Teatru Groteska oraz do kupienia online:
kup-bilet.groteska.plWici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl