Rozmaitości
Poniedziałek, 6 czerwca 2016 20:26

Najlepsi młodzi kierowcy z Polski spotkają się w Nowym Sączu

Jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej czy przygotowanie pojazdów do jazdy – między innymi tymi umiejętności będą musieli popisać się uczestnicy finału XX Jubileuszowego Finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który od 8 do 10 czerwca odbywać będzie się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.
W finale weźmie udział 16 drużyn – reprezentantów każdego województwa ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy okazali się najlepsi na poziomach szkolnym, gminnym, rejonowym i wojewódzkim. Finaliści poza umiejętnościami praktycznymi, sprawdzą swoją wiedzę z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. poprzez popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

Wydarzenie objął swoim patronatem marszałek Małopolski Jacek Krupa. Więcej informacji o konkursie znaleźć można na stronie MORD w Nowym Sączu.

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl