Rozmaitości
Piątek, 8 maja 2020 10:42

Nagrody dla bibliotekarzy

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się dzisiaj z Moniką Jackowicz-Nowak – dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu.
Okazją jest obchodzony dzisiaj Dzień Bibliotekarza. Od dzisiaj można również wypożyczać książki we wszystkich oddziałach PiMGBP.

- Dziękuję wszystkim osobom pracującym w bibliotekach w Powiecie Nowosądeckim. W tym roku nie możemy się spotkać osobiście, ale w imieniu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i swoim własnym, pragnę Państwu podziękować za wytrwałość w propagowaniu czytelnictwa. Szczególnie dziękuję za dbałość o młodych czytelników, dla których, dzięki Waszej pracy, świat książki staje się atrakcyjny – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki Państwa fachowej pomocy w korzystaniu z zasobów bibliotecznych, mieszkańcy Powiatu mogą realizować swoje pasje, rozwijać się zawodowo i poszerzać swoje horyzonty czerpiąc z nieprzebranego źródła wiedzy.

Ale praca bibliotekarza to nie tylko zajmowanie się czytelnikami i księgozbiorem. To także organizowanie spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, wystaw, spotkań z organizacjami pozarządowymi.

- Łączycie tradycję z nowoczesnością – dodał starosta. - Biblioteki stały się obecnie miejscem w którym integruje się lokalna społeczność. To ośrodki upowszechniające kulturę i wiedzę. To dzięki Wam, biblioteka jest miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich, miejscem spotkań, oazą spokoju. Miejscem, w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki.

Starosta poprosił dyrektor Biblioteki o przekazanie życzeń wszystkim pracownikom książnic z Powiatu Nowosądeckiego. Wyróżnił też cztery panie przyznając im Nagrodę Starosty. Otrzymały ją: Anna Czernek (GBW w Kamionce Wielkiej), Małgorzata Jasińska (GBP w Korzennej), Justyna Półtorak (BPG w Krynicy-Zdroju) i Małgorzata Tomasiak (GBP w Korzennej).

- Dziękując za Waszą pracę, życzę satysfakcji zawodowej, sukcesów w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby praca którą wykonujecie dawała Wam wiele zadowolenia – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl