Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Wtorek, 17 lipca 2012 23:40

Na Pustyni Błędowskiej powstaje film muzyczny z ekologicznym przesłaniem

Film muzyczny realizowany jest w partnerstwie muzycznej grupy UPSIDE, Stowarzyszenia Edukacji filmowej, oraz Stowarzyszenia Polska Sahara. Reżyserowany przez Marka Włodzimirowa. Sceny do filmu będą kręcone w plenerach Błędowskiej Pustyni na pograniczu Małopolski i Śląska w dniach 14 - 17 sierpnia br.
Na planie filmowym grupa UPSIDE w plenerze Błędowskiej Pustyni będzie grała własne skomponowane utwory, a podmioty zajmujące się ochroną, popularyzacją i promocją Błędowskiej Pustyni będą rozmawiali o walorach tej krainy.

15 sierpnia w godzinach 18 - 20 UPSIDE zagra koncert z udziałem widzów z wolnym wstępem w punkcie widokowym wzgórza Dąbrówka z pustynią w dole.

Grupa UPSIDE eksperymentująca w klimatach progresywnego rocka i zaliczana do zespołów ciężkiego uderzenia; zawsze poszukująca własnego stylu i brzmienia. Od 2005 roku działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem a od czerwca ubiegłego roku realizująca muzyczne projekty promocji unikatowych miejsc w Polsce.

Ze względu na pozytywne sygnały działań ochronnych Błędowskiej Pustyni, grupa UPSIDE postanowiła odwiedzić ten rejon i zarejestrować materiał w formie muzycznego filmu.

Film muzyczny ale też poruszający przyrodniczą i ekologiczną tematykę Pustyni Błędowskiej. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Wysokim Mazowieckiem.

opr. s/
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl