Rozmaitości
Sobota, 24 października 2020 09:19

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie oferuję zajęcia dla osób niepełnosprawnych

W Muzeum każda osoba jest mile widzianym gościem. Dlatego personel Muzeum stara się, by ich działania były dostępne dla wszystkich. Muzeum jest otwarcie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami i gotowe do udzielenia pomocy i wszelkich informacji.
Instytucja posiada na wyposażeniu słuchawki BHP dla osób ze spectrum autyzmu oraz mobilną pętlę indukcyjną dla osób z niepełnosprawnością słuchu.
Zgodnie z Art.20 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. osoby z niepełnosprawnościami wzroku mogą wejść z psem przewodnikiem.

Oferta dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Lekcje warsztatowe dla grup zorganizowanych „Nie święci garnki lepią” oraz „Budujemy po Krakowsku” z wykorzystaniem modeli domów oraz ,,Pawie pióra u czapeczek,krasne wstążki u dzieweczek” – strój krakowski od podszewki.

Oferta dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Lekcje warsztatowe dla grup zorganizowanych (z udziałem tłumacza PJM po wcześniejszym zgłoszeniu) „ Nie święci garnki lepią” , „Malowane na szkle”, ,,Czerwone korale”, oraz ,,Kijanką i na tarze czyli jak prały nasze prababcie” (chętni do skorzystania z tłumaczenia na PJM są proszeni o zgłoszenie dwa tygodnie przed planowaną wizytą).

Oferta dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Lekcje warsztatowe dla grup zorganizowanych: „Malowane na szkle” oraz „Czerwone korale ’’.

Oferta dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Lekcje warsztatowe dla grup zorganizowanych: ,,Nie święci garnki lepią’’, ,,Malowane na szkle’’, ,,Pawie pióra u czapeczek, krasne wstążki u dzieweczek’’-strój krakowski od podszewki, ,,W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”- zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia połączone z pieczeniem pierniczków.

Przypominamy, że na terenie skansenu znajduje się ogólnodostępny ogród edukacyjny, w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ogród został zrealizowany w ramach projektu pn. Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego.
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl