Rozmaitości
Czwartek, 21 czerwca 2018 23:30

Można zwiedzać schrony pod Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (zdjęcia)

Pojawiła się nowa atrakcja na turystycznej mapie stolicy Małopolski. Można zwiedzać schrony pod Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jest to efekt współpracy Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin” i szpitala
Warto zaznaczyć, że schrony pod „Żeromskim” dzisiaj są dostępne dla turystów dzięki inicjatywie Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin”. Jego założyciele dołożyli ogromnych starań i pracy, aby podziemny szpital powstał na nowo.

Jako jeden z nielicznych schronów w Polsce, ten pod "Żeromskim" ma wejście i wyjście z zewnątrz: przywożone tu miały być ranne osoby z Nowej Huty i tam opatrywane.

W podziemnym szpitalu niczego nie mogło zabraknąć, dlatego jest tutaj także sterylizatornia narzędzi medycznych oraz kąpielisko odkażające, które w razie zagrożenia biologicznego miało służyć do odkażania osób przywożonych do schronu

Pierwsze wycieczki już są zarezerwowane na najbliższą niedzielę.

W sprawie zwiedzania i zorganizowania wycieczek należy się kontaktować z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii "Rawelin".

Tomasz Cichocki i materiały prasowe
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl