Rozmaitości
Wtorek, 27 stycznia 2015 20:11

Młodzi Orawianie na Małopolskich Spotkaniach Kolędowych

Dzieci chóru Arabeska w Jabłonce wzięły udział w Małopolskich Spotkaniach Kolędowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną oraz Młodzieżowy Dom Kultury im.Janusza Korczaka w Krakowie. Swoim wykonaniem kolęd polskich a cappella zdobyły drugie miejsce, pośród dwunastu małopolskich chórów dziecięcych.
Koncert laureatów odbył się we Floriance – Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie, a najmłodszy wśród uczestników konkursu chórek Pierwszej Orawskiej Szkoły Muzycznej w Jabłonce nagrodzono gorącym aplauzem.

Dodatkowo chór Arabeska już po raz drugi wystąpił podczas Krakowskiego Salonu Poezji Anny Dymnej, odbywającego się w Teatrze im.Juliusza Słowackiego. Zaprezentowano słowno-muzyczny spektakl autorstwa Joanny Mastalerz zatytułowany „Krakowiacy i Górale kolędują”, zbudowany z wierszy poetów polskich i poezji góralskiej. Wiersze zaprezentowali krakowscy aktorzy związani ze sceną teatru im.J.Słowackiego – Joanna Mastalerz i Tomasz Międzik oraz Orawianki - Anna Bugajska i Katarzyna Grobarczyk-Piekło. Dzieci z Orawy zaśpiewały kolędy i pastorałki tradycyjne, zarejestrowane na wydanej niedawno płycie „Radość Narodzenia”. Chórowi towarzyszył zespół muzyczny w składzie – Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki – skrzypce oraz Jakub Misiniec – fortepian. Chór Arabeska istnieje od roku 2012 przy Pierwszej Orawskiej Szkole Muzycznej w Jabłonce. Tworzą go dzieci i młodzież z całej niemal Orawy. Dyrygentką zespołu jest Agnieszka Zalewa, absolwentka Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Chór ma już w swoim dorobku kilka nagród w konkursach i przesłuchaniach chórów dziecięcych.

mat. prasowy, opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl