WSB
Rozmaitości
Sobota, 28 grudnia 2019 19:20

Miliony w asfalcie

Ponad 3,7 miliona złotych kosztował remont drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze na długości 3625 metrów. Teraz kierowcy mogą się tamtędy bezpiecznie poruszać.
Zadanie było objęte dofinansowaniem z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Pozyskane dofinansowanie pozwoliło na remont 2117 metrów drogi, natomiast za ponad 1,6 kilometra nowej nawierzchni zapłacono w 100 procentach z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

- Bardzo dziękuję staroście i Zarządowi Powiatu za podjęcie takiej decyzji – mówiła radna Joanna Szewczyk-Kubacka, która dzisiaj wraz ze starostą Markiem Kwiatkowskim i przewodniczącym Rady Gminy Chełmiec Wiesławem Szołdrowskim sprawdzali wykonane prace.

To droga, którą jako jedną z pierwszych zlustrował starosta na wiosnę tego roku. Wiedząc o potrzebie pilnego remontu poszukiwał środków na sfinansowanie inwestycji. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu i korzystnym rozstrzygnięciom przetargu – remont ruszył i został szybko zakończony.

O remont nawierzchni na tym odcinku przez wiele lat apelował obecny przewodniczy RG Chełmiec Wiesław Szołdrowski. Teraz, dzięki wsparciu starosty Marka Kwiatkowskiego, remont został wykonany.

- Żeby zachować ciągłość i połączyć wyremontowane fragmenty drogi, podjęliśmy decyzję o remoncie odcinka do Chochorowic – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Za 1,6 kilometra nowej nawierzchni zapłaciliśmy ponad 880 tysięcy złotych. Każda taka inwestycja sprawia, że poprawia się bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl