Rozmaitości
Środa, 3 grudnia 2014 13:06

Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie 6 i 7 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Weekend z Olgą Boznańską. Przygotowano liczne atrakcje związane z wystawą, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. W programie m.in. oprowadzania kuratorskie, warsztaty dla dorosłych, ścieżka edukacyjna dla dzieci, zniżki na katalog wystawy „Olga Boznańska” oraz niektóre gadżety z nią związane, a także akcja promocyjna „Od Mikołaja dla Mikołaja” i specjalna oferta w muzealnej kawiarence.
Szczegółowy program:
6 grudnia (sobota)
godz. 12.00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie – kurator Urszula Kozakowska Zaucha – w cenie biletu
godz. 16.00 - Warsztaty dla dorosłych: "Podróż po artystycznej Europie końca wieku" – wstęp 10 zł
Prowadzenie: Krzysztof Marchlak, Klaudia Pazdan

Podróż w czasie i przestrzeni, śladami Olgi Boznańskiej, po artystycznych ośrodkach dziewiętnastowiecznej Europy. Warsztaty poświęcone będą najważniejszym miastom, z którymi związana była Olga Boznańska. Przyjrzymy się miejscom, które wpłynęły na twórczość artystki. Odwiedzimy salony, galerie, bulwary i inne miejsca, które u schyłku XIX wieku przyciągały artystów z różnych stron świata.
Warsztat będzie miał formę otwartą, przejście przez przygotowaną ścieżkę potrwa ok. 2h

7 grudnia (niedziela)

godz. 12.00 i 14.00 - Oprowadzania tematyczne po wystawie pt.
"O kolorystyce w twórczości Olgi Boznańskiej” – w cenie biletu
prowadzenie: Joanna Świtała

Dodatkowo przygotowano:
Rodzinną ścieżkę edukacyjną do zwiedzania wystawy „Olga Boznańska”. Rodziny mogą wziąć dla każdego z dzieci specjalną planszę do wypełniania, pełną zagadek i ciekawostek. Spełni ona rolę przewodnika po wystawie dla najmłodszych. Zadania można też rozwiązywać w domu, przypominając sobie obejrzane w MNK obrazy.
(opracowała Joanna Zaguła)

Akcję „Od Mikołaja dla Mikołaja”. Każdy pan i chłopiec noszący imię Mikołaj, który pokaże w kasie dowód lub legitymację szkolną/studencką, może kupić za złotówkę bilet na wystawę Olgi Boznańskiej dla siebie i jednej osoby towarzyszącej

Zniżkę 10% (czyli 10 zł.) na katalog Olgi Boznańskiej

Zniżkę 25% na trzy rodzaje gadżetów z motywami z obrazów Olgi Boznańskiej w muzealnym sklepiku: kubek ceramiczny, notes i reprodukcje

Specjalną ofertę w muzealnej kawiarni – 25 % zniżki na herbatę, której entuzjastką była Olga Boznańska.

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl