WSB
Rozmaitości
Wtorek, 1 lipca 2014 23:03

Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu wysoko oceniona na Finale Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echa Trombity"

W czasie trzydniowego spotkania trwającego w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu przed komisją konkursową zaprezentowało się 37 orkiestr, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych. Orkiestry rywalizował o Grand Prix Festiwalu, które w tym roku przypadło Reprezentacyjnej Orkiestrze Dętej Miasta i Gminy Świątniki Górne.
Prócz tego orkiestry zostały wyróżnione w poszczególnych kategoriach: orkiestry OSP, orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych (w tej kategorii występowała nowotarska Orkiestra Dęta), orkiestry parafialne oraz big bandy. Występom towarzyszyły omówienia warsztatowe z udziałem komisji w składzie: dr Waldemar Groń, płk. Stanisław Latek, Leszek Łopalewski, Stanisław Migacz, kpt. Stefan Żuk. Ocenie poddano prezencję i grę w marszu oraz koncert na estradzie.

Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu zdobyła II miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.

- To jest dla nas wszystkich wielkie wyróżnienie, a zarazem niezwykle miłe zaskoczenie. Nie marzyłem, że znajdziemy się na podium w tegorocznej edycji. A jednak szanowna Komisja doceniła nasze starania i zauważyła ogromny postęp w porównaniu z zeszłym rokiem - mówi Marcin Musiak, Kapelmistrz Orkiestry. - To cieszy i daje wielką motywację dla nas wszystkich do dalszych wytężonych działań muzycznych.

Tegoroczny sukces to efekt rocznej pracy, dbania o nawet najmniejszy szczegół w każdym z wykonywanych utworów. W zeszłym roku Orkiestra uzyskała 2 miejsce na powiatowym przeglądzie w Szczawnicy i wyróżnienie w Nowym Sączu. W tym roku w Szczawnicy muzycy zwyciężyli, a w Echo Trombity zajęli drugie miejsce w swojej kategorii.

Nowotarska Orkiestra od 22 czerwca br., występuje w marynarkach mundurowych, które zostały sfinansowane z dotacji otrzymanej od burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza w kwocie 10 tys. zł, przyznanej w ramach realizacji zadania publicznego "Muzyczna Wizytówka Nowego Targu". W przyszłościowych planach jest brane pod uwagę uszycie jednolitych spodni oraz czapek.

www.orkiestra.nowytarg.pl, Piotr Twardowski, zdj. Maria Musiak
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl