Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 3 lipca 2018 18:20

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” , pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka odbywa się w Nowym Sączu w dniach 3-8 lipca.
Organizatorami Festiwalu są: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”, a partnerem Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu i Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. W Festiwalu biorą udział dzieci i młodzież w wieku 5 – 16 lat, jako soliści prezentujący dwa utwory: jedną piosenkę o dowolnej tematyce dostosowaną charakterem do wieku wykonawcy, a drugą piosenkę z repertuaru zespołu „Promyczki Dobra”.

Gość specjalny, uczestnik Festiwalu "Spotkania w Tatrach 2018" - Wzorcowa Młodzieżowa Orkiestra Estradowa

Wzorcowa Młodzieżowa Orkiestra Estradowa utworzona w 1991 roku na bazie Mińskiego Państwowego Pałacu Dzieci i Młodzieży. Orkiestra skupia utalentowane dzieci i młodzież w wieku 7 – 14 lat. Uczniowie zajmują się solową grą na instrumentach (saksofon, trąbka, puzon, gitara basowa, instrumenty perkusyjne), grają w zespołach, ale efektem końcowym jest udział i gra w orkiestrze.

Orkiestra jest organizatorem popularnych konkursów i festiwali. Znana jest z występów na terenie miasta i kraju. Koncertowa działalność zespołu jest zróżnicowana. Liczne zwycięstwa w międzynarodowych konkursach i udział w projektach muzycznych sprawiają, że twórcze życie zespołu jest bogate i ciekawe.

Zespół na dziś to: Wzorcowa Młodzieżowa Orkiestra Estradowa; zespoły instrumentalne ("Minskie perkusistów"; "HappySax"; "DrUms-Tararams"), soliści-instrumentaliści.

Organizator i kierownik zespołu: VASILY KONOZ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl