Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 27 marca 2015 13:19

Metafizyka dwugłowego cielęcia w zakopiańskim Teatrze Witkacego (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podczas tegorocznych, 30 Urodzin Teatru Witkacego, Andrzej Dziuk zaprezentował swoją najnowszy spektakl, zrealizowany na podstawie dramatu Witkacego - Metafizyka dwugłowego cielęcia.
Spektakl powstał na podstawie dramatu napisanego w 1921 roku w siedem lat po wyprawie Witkacego w egzotyczne kraje z etnografem Bronisławem Malinowskim. Porusza uniwersalne problemy młodego człowieka, usiłującego dociec prawdy o swoim pochodzeniu i skomplikowanych związkach rodzinnych, który musi samookreślić się w świecie pełnym ograniczeń mentalnych i społecznych.

Ten współczesny dyskurs o dojrzewaniu i kształtowaniu się osobowości, o tożsamości kulturowej, rodzinnej i społecznej, analizuje związki między procesem kształtowania się autokreacji młodej jednostki, a ograniczeniami, jakie stawia przymus kulturowy czy społeczna dyscyplina.

Reżyseria i opracowanie tekstu: Andrzej Dziuk. Występują: Dorota Ficoń, Emilia Nagórka, Adrianna Jerzmanowska, Joanna Banasik, Krzysztof Łakomik, Katarzyna Pietrzyk, Krzysztof Wnuk, Marek Wrona, Andrzej Bienias, Piotr Łakomik, Krzysztof Najbor, Dominik Piejko i Michał Barczak.

pk/zdj. Piotr Korczak
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl