Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 8 czerwca 2021 10:00

Marszałek w Miechowie

Marszałek Witold Kozłowski odwiedził Bazylikę Bożego Grobu w Miechowie, Muzeum Ziemi Miechowskiej oraz nowo otwarty Park Miejski.
Nowe miejsce rekreacji i aktywnego odpoczynku dla mieszkańców Miechowa przeszło gruntowną rewitalizację. W ponad 7-hektarowym parku powstały korty do tenisa, alejki dla rowerzystów i rolkarzy, siłownie zewnętrzne oraz dwa place zabaw.

Powstało miejsce funkcjonalne i – jak było widać podczas mojej wizyty – cieszące mieszkańców Miechowa. Przy wsparciu Funduszy Europejskich dzieci, młodzież, ale także osoby starsze mają przestrzeń do rekreacji i odpoczynku - mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wartość inwestycji to blisko 23 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach środków unijnych wyniosło ponad 12,5 mln zł.

Ponadto marszałek Witold Kozłowski zwiedził Muzeum Ziemi Miechowskiej.

To bez precedensu jedna z perełek małopolskiej ziemi, zarówno bazylika jak i muzeum. Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć cenne zbiory miechowskiego muzeum. To miejsce wymaga, ale przede wszystkim jest godne zauważenia i wsparcia władz zarówno lokalnych jak i wojewódzkich - dodaje marszałek.

Na wystawie stałej prezentowane są najcenniejsze tkaniny i szaty liturgiczne przez stulecia gromadzone w klasztornym skarbcu bożogrobców. Zobaczyć można także wystawę pn. „Droga do wolności 1863 – 1918”.


mat. prasowe

źródło: Biuro prasowe UMWM, KA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl