Allmedica
Rozmaitości
Sobota, 1 sierpnia 2020 07:31

Marcinkowice: jest sześć oświetlonych przejść dla pieszych

Właśnie zakończyła się przebudowa ponad 5-kilometrowego odcinka drogi w Marcinkowicach. Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą też już korzystać z sześciu przejść dla pieszych, które w nocy są specjalnie oświetlone.
To sprawia, że kierowcy mogą dostrzec pieszego z dużej odległości.
Na modernizację drogi Powiat uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Kolejne wnioski, właśnie na stworzenie bezpiecznych przejść dla pieszych, zostały wysłane do marszałka województwa.

- Mamy nadzieję, że otrzymamy wsparcie, a wszystkie newralgiczne miejsca na tej trasie, które są najbardziej uczęszczane przez mieszkańców zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone i doświetlone – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Podczas remontu drogi, powstał również chodnik. Wybudowano go we współpracy z wójtem gminy Chełmiec. Bezpiecznie można już po nim przejść od szkoły do ul. Jagodowej. Zostały też połączone odcinki chodnika w samych Marcinkowicach - brakowało tam 80 metrów.

- W trakcie prac została przełożona linia energetyczna, wykonaliśmy również odwodnienie i poprawiliśmy skrzyżowanie prowadzące do cmentarza – mówi Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Te prace to pierwszy etap. Na kolejny zostanie niebawem podpisana umowa z wykonawcą. Po zakończeniu całej inwestycji, droga od Chełmca do granicy z powiatem limanowskim zyska nową nawierzchnię. Dla kierowców jazda będzie zdecydowanie bardziej komfortowa, a dla pieszych pojawią się bezpieczne przejścia i chodniki.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl