Rozmaitości
Środa, 20 listopada 2013 15:54

Maluchy zagrały w segregację (zdjęcia)

W siedzibie MPO Kraków przy ulicy Nowohuckiej 1 obyła się premiera komputerowej gry edukacyjnej dla dzieci. Grę przetestowały przedszkolaki z filii Samorządowego Przedszkola nr 110 w Krakowie, a prezentowali ją dzieciom jej twórcy - przedstawiciele portalu internetowego buliba.pl i Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Przed premierą gry komputerowej przedszkolaki zwiedziły Lamusownię, czyli punkt do którego Krakowianie mogą oddawać nietypowe odpady.
Bohaterami gry dla dzieci, uczącej segregacji jest Miś Bu oraz mały Ignaś, który mieszka w bloku i mieszkająca w domu jednorodzinnym Zuzka. Maluchy wybierają różne rodzaje odpadów i decydują o tym, do jakiego pojemnika należy je wrzucić. Grając i ucząc się segregowania dzieciaki mogą też wybierać odpady nietypowe, lub niebezpieczne, których nie wolno wrzucać do zwykłego pojemnika. W tej grze dziecko oddaje takie odpady do Lamusowni. W ten sposób w rzeczywistości postępują w Krakowie dorośli mieszkańcy, którzy oddają do Lamusowni bezużyteczne, stare meble, sprzęt elektroniczny, stary termometr, czy zepsuty telewizor.

Autorem gry „Segreguj odpady” jest Buliba.pl, serwis internetowy oferujący gry dla najmłodszych i promujący zachowania proekologiczne. Firma udostępniła MPO Kraków dwuletnią bezpłatną licencję. Gra jest dostępna dla dzieci na stronie internetowej www.mpo.krakow.pl. Zostanie też udostępniona innym, chętnym do skorzystania przedszkolom, w ramach pomocy dydaktycznych w zakresie edukacji ekologicznej.

- Wspólny projekt Buliba.pl oraz MPO Kraków powstał w związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami, których wdrażanie rozpoczęło się 1 lipca 2013 roku. Istotnym elementem wprowadzanych nowych regulacji jest segregacja odpadów. Gra edukacyjna, stworzona dla najmłodszych dzieci, uczy sposobu segregowania, przyjętego w Krakowie. MPO – jako zarządca systemu gospodarki odpadami - zachęca najmłodszych do włączenia się w obowiązki segregowania odpadów w domach - wyjaśnia Krystyna Paluchowska, rzecznik prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o. o..

opr.s/

źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl