Rozmaitości
Poniedziałek, 11 czerwca 2012 20:28

Małopolskie Dni Jana Pawła II

Koncerty, spektakle teatralne, wystawy, seanse filmowe, spotkania autorskie – te i inne atrakcje czekają na uczestników II Małopolskich Dni Jana Pawła II, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca 2012 br. Ich organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
- Można m.in. wybrać się na koncert TGD z Mietkiem Szcześniakiem, zobaczyć spektakl „Brat naszego Boga” czy zwiedzić z przewodnikiem starosądecki Ołtarz Papieski. A to tylko niewielka część tego, co czeka na mieszkańców Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tarnowa, Starego Sącza i Zakopanego oraz wszystkich gości, którzy zdecydują się przyjechać do Małopolski - zapowiada Agata Szuta Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Małopolskie Dni Jana Pawła II to inicjatywa, która zrodziła się z okazji zeszłorocznej beatyfikacji Ojca Świętego. Jej celem jest uhonorowanie Jego osoby oraz przyczynienie się do zachowania i szerzenia Jego nauki oraz życiowej postawy. Pierwsza edycja poświęcona była miejscom w Małopolsce związanym z różnymi etapami życia Karola Wojtyły. Natomiast w tym roku organizatorzy chcą przybliżyć osobę bł. Jana Pawła II poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Mottem tegorocznej edycji są słowa Papieża-Polaka: „Sztuka to to, co czyni człowieka bardziej człowiekiem”.

Ze szczegółowym program II Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II można zapoznać się na stronie: www.franciszkanska3.pl. lub www.idmjp2.pl.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl