Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 27 marca 2014 20:34

Małopolanie mają drugie Błonia, a obok - Mini ZOO (zdjęcia)

Niespełna czternaście kilometrów od granic Krakowa, w Dolinie Rudawy między Skałą Kmity, a Skałą Bonerówny powstały drugie Błonia. Choć są już od roku nie wszyscy krakowianie wiedzą o ich istnieniu. Prawie trzydziestohektarowy teren zieleni powstał z myślą o miejscu przeznaczonym na odpoczynek i rekreację dla całych rodzin.
Teren jest ogrodzony i trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe. Na razie Błonia otwierane są tylko na imprezy masowe. Niebawem dobudowanych zostanie jeszcze kilka elementów ekspozycji stałej.

Powodem powstania Błoń Zabierzowskich była bardzo udana impreza plenerowa, która odbyła się rok temu w październiku. Na Jarmark Norbertański i fabularyzowaną imprezę plenerową „Rycerze w Zabierzowie” przybyło wtedy aż dziesięć tysięcy osób.

Pomysłodawca przedsięwzięcia - Jacek Figiel z wykształcenia zootechnik, miłośnik natury i filantrop postanowił uratować ten piękny zakątek. Zachowując jego naturalne walory terenowe dostosował je do potrzeb turystycznych.

Nieopodal Błoń Zabierzowskich w Rogatym Ranczo czekają na milusińskich oryginalne zwierzęta w Mini ZOO. Oprócz krowy zebu można zobaczyć śliczną kozę wrzosówkę kameruńską lub olbrzymie gołębie.

Mnie najbardziej podobał się przepiękny żółty paw. Wstęp jest bezpłatny. Naprawdę warto odwiedzić to urokliwe miejsce leżące po drodze od Zabierzowa do balickiego lotniska.

Tekst Anna Mączka, zdj. Tomasz Ilnicki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl