Rozmaitości
Sobota, 10 maja 2014 20:32

Małe Ciche: XVIII Konkursu Wiedzy o TPN (zdjęcia)

Świat roślin Tatrzańskiego Parku Narodowego był tematem zorganizowanego 8 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Małem Cichem XVIII Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym. Główne cele zmagań konkursowych to upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o Podhalu i Tatrzańskim Parku Narodowym, rozbudzenie zainteresowań środowiskiem naturalnym i jego znaczeniem dla człowieka.
Uczestnicy – uczniowie klas IV-VI, reprezentanci 15 szkół województwa małopolskiego z Bańskiej Niżnej, Białego Dunajca, Chochołowa, Kościeliska, Krakowa, Małego Cichego Nowego Bystrego, Poronina, Sierockiego, Zakopanego, Zębu – wykazali się wiedzą z zakresu flory występującej na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pytania konkursowe dotyczyły wyglądu roślin, obszaru i warunków ich występowania, ochrony tatrzańskiej flory, a także wpływu turystyki na szatę roślinną Tatr. W finale należało w barwnej opowieści przewodnika tatrzańskiego zaprezentować roślinność jednego z pięter roślinności występującej w Tatrach.

Z kolei w części plastycznej Konkursu uczniowie malowali obrazki na szkle, których tematem była postać św. Jana Pawła II w otoczeniu roślin tatrzańskich.

Laureatami Konkursu Wiedzy zostali:
I. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem w składzie Zofia Elantkowska kl. V i Patrycja Styrczula kl. IV (nauczyciel przygotowujący uczniów – Danuta Bielecka)
II. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem w składzie Małgorzata Stępień kl. VI B i Bartłomiej Walkosz kl. V A (Halina Wawrzuta)
III. Zespół ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej w składzie Antoni Cierniak kl. VI i Patryk Chrobak kl. VI (Grzegorz Stolarczyk)

W konkursie plastycznym jury nagrodziło prace zespołów:
I. Zespół ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu w składzie Zuzanna Szczypkowska kl. VI i Dawid Gondek kl. VI (Ewa Sosińska)
II. Zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zakopanem w składzie Hanna Wróbel kl. IV i Jan Bystrzycki kl. VI (Joanna Sięka)
III. Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem w składzie Małgorzata Stępień kl. VI B i Bartłomiej Walkosz kl. V A (Halina Wawrzuta).

Uczestników oceniało jury składające się z pracowników Działu Nauki i Edukacji TPN, a byli to Marcin Guzik, Małgorzata Kot, Marek Kot, Beata Bańka. Pomagał im, jak co roku, Przewodnik Tatrzański Jan Palider.

Dyplomy dla uczestników konkursu oraz atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu turystycznego dla laureatów ufundował Tatrzański Park Narodowy.

Organizatorem konkursu od osiemnastu lat są Szkoła Podstawowa w Małem Cichem oraz Tatrzański Park Narodowy, a portale internetowe www.podhale24.pl oraz www.malopolskaonline.pl sprawowały patronat medialny nad imprezą.

oprac. s/ zdj. Michał Adamowski

źródło: szkoła

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl