Rozmaitości
Piątek, 29 lipca 2016 16:57

Krynica na weekend i nie tylko

Położona kilkanaście kilometrów od Nowego Sącza Krynica jest bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy chcieliby złapać oddech.
Malowniczo położone w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i otoczone wzgórzami Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika miasteczko liczy nieco ponad 11 tysięcy mieszkańców. Krynica słynie ze swych uzdrowiskowych walorów a jej atrakcyjność potęguje jeszcze szeroki wachlarz atrakcji, które z pewnością pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie.

Z myślą o dzieciach i młodzieży organizowane są zajęcia pływackie i obozy piłkarskie, dla tych szukających kulturalnych wrażeń na krynickim deptaku trwa VI Międzynarodowy plener malarski sztuki i rzemiosła „Braterskie spojrzenie” a w Pijalni Głównej tuż obok podziwiać można wystawę „Polski plakat sportowy i olimpijski”. W Galerii "Siedlisko" odbywa się właśnie finisaż wystawy „Między słowem a obrazem”

Miłośnicy muzyki już w ten weekend posłuchać będą mieli okazję Izabeli Trojanowskiej i zespołu Bajersi, którzy wystąpią w Karczmie Cichy Kącik albo charytatywnego koncertu 
„Koniec dnia czerwonym pachnie winem” w Pijalni Głównej.

Zbliża się też milowymi krokami prawdziwe święto miłośników polskiej piosenki - już 13 sierpnia rozpocznie się jubileuszowy, 50. Festiwal im. Jana Kiepury. Tymczasem jedna z piosenek tego pochodzącego z Krynicy artysty "Brunetki, Blondynki" codziennie w południe wybrzmiewa jako intro przy fontannie na krynickim deptaku.

Nie zapomniano oczywiście o rodzinach. Na Jaworzynie Krynickiej trwa akcja "Letni przystanek Jaworzyna"
pełna atrakcje dla dzieci i dorosłych a na Górze Parkowej czekają letnie zjeżdżalnie.

Gdyby ktoś poczuł się zmęczony spacerem może skorzystać z busa lub wypożyczyć Segway'a

Do zobaczenia w Krynicy!

wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl