Rozmaitości
Środa, 28 marca 2018 15:30

Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary

KRAKÓW. Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na Krakowskie Spotkania Zespołów Rockowych i Solistów Gitarowych PARTY RURA - Młodzi Wirtuozi Gitary/
Cel spotkań:
Prezentacja dorobku i konfrontacja osiągnięć artystycznych uczestników. Popularyzacja wartościowych zespołowych utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych o charakterze rockowym i nie tylko. Wyłanianie talentów spośród wykonawców. Wymiana doświadczeń wśród uczestników Spotkań i ich pedagogów. Podnoszenie poziomu sztuki wykonawczej oraz ocena interpretacji wykonywanych utworów. Aktywizowanie środowiska młodzieży w tworzeniu amatorskiego ruchu muzycznego. Inspirowanie i kształtowanie postawy świadomego i twórczego uczestnictwa w dorobku rodzimej kultury.

Kategorie konkursowe:
Soliści gitarowi akustyczni, elektryczni (z użyciem sequencera, playbacku lub zespołem akompaniującym).
Najlepszy zespół instrumentalny i wokalno-instrumentalny. Najlepszy instrumentalista (basista, perkusista, gitarzysta, itd.)
Najlepszy wokalista.

W spotkaniach może brać udział młodzież szkół ponadpodstawowych i studenci do 26 roku życia.

Wymagane wykonanie programu z pamięci. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min. ( z ustawieniem na scenie). Jeżeli zespół akompaniujący chce być oceniany, musi zgłosić się również w kategorii zespoły w ramach Party Rury ale z innym programem.

Przegląd konkursowy jest jednoetapowy, przesłuchania trwają jeden dzień. Ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu przesłuchań i obradach jury. Organizator przewiduje w każdej kategorii jedną nagrodę główną oraz ewentualne wyróżnienia ( nagrody to sprzęt muzyczny ufundowany przez sponsorów oraz nagranie płyty demo).

Terminarz:
06.04.2018 - termin przyjmowania zgłoszeń
20.04.2018 - godz. 10.00 - przesłuchania konkursowe
godz. 17.00 - przerwa, obrady Jury
godz. 17.30 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany daty i godziny konkursu.

opr. s/

źródło: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl