Rozmaitości
Poniedziałek, 23 października 2017 22:08

Krakowski Tydzień Startupów, czyli rozmaitość zagadnień

Od dziś do niedzieli 29 października, w ramach #startKRKup, czyli Krakowskiego Tygodnia Startupów, w Krakowie odbędzie się szereg szkoleń, konferencji oraz warsztatów.Wydarzeniem podsumowującym #startKRKup będzie największy w Europie, a być może także na świecie, hackaton HackYeah w TAURON Arenie Kraków.
Od spotkania poświęconemu nowoczesnym technologiom w medycynie: PrintedHealth, Biznes w 3D: medycyna i liefescience, poprzez wprowadzenie do technologii stojącej za kryptowalutami (Practical Usages of Blockchain Technology And Cryptocurrency), aż po warsztaty z podstaw prawnych dla młodych przedsiębiorców #startKRKup pokaże, jak szerokie spektrum działań kryje się za pojęciem: „startup”.

#startKRKup to między innymi działania networkingowe i szkolenia. Znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani przedsiębiorcy oraz młodzież, która będzie miała okazję rozbudzić w sobie ducha przedsiębiorczości. Pomogą w tym dwudniowe warsztaty INRET Smart City Lab: „Przedsiębiorcza młodzież – pierwszy milion”, organizowany przez Klaster Przemysłów Kultury i Czasu Wolnego INRET oraz gra ekonomiczna prowadzona przez Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców.

Ci, którzy już teraz prowadzą działalność gospodarczą, na pewno nie przejdą obojętnie obok minikonferencji promującej ideę tzw. technik zwinnych zarządzania projektami, czy kultowej już Konferencji Czwartek Social Media.

Warsztaty „Dream Job” poświęcone będą zarządzaniu i tworzeniu innowacyjnych produktów oraz zarządzaniu zespołem, marką i działaniami marketingowymi. W czasie Impact.Tech Krakow zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób technologia może wpływać na rozwiązywanie realnych problemów, takich, jak zanieczyszczenie środowiska czy leczenie najcięższych chorób.

Nie zabraknie także wydarzeń promujących młodych startupowców, a także akcji motywujących do tworzenia nowych startupów na terenie stolicy Małopolski. Istotną rolę odegrają również praktyczne wskazówki na temat komercjalizacji produktu.

Wyzwaniom stojącym przed samorządami poświęcony jest też hackaton HackYeah, który rozpocznie się w sobotę 28 października. Jego uczestnicy będą starali się stworzyć narzędzie, które pozwoli automatyczni geolokować pozyskiwane dane, by tworzyć zasoby, w oparciu o które można sprawniej zarządzać miastem. Stworzenie takiego narzędzia byłoby też ważnym krokiem w drodze do OPEN DATA i udostępniania mieszkańcom danych za pośrednictwem platformy internetowej.

Tygodniowi Startupów przez cały tydzień towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana na #startKRKup gra Dragon Events, motywująca do uczestnictwa w jak największej liczbie wydarzeń. Gra została oparta o rozszerzoną rzeczywistość (AR), dzięki czemu idealnie wpisuje się w tematykę wydarzeń. Nagrody końcowe będą wartościowymi nagrodami rzeczowymi dopasowanymi do charakteru Tygodnia Startupów.

Krakowski Tydzień Startupów to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Krakowa oraz środowisk startupowych.

Strona internetowa #startKRKup- to http://startkrkup.pl/

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Urzędu Miasta Krakowa
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl