Rozmaitości
Piątek, 14 grudnia 2018 09:25

Kościelisko wita sezon zimowy

Już dziś w ramach startu sezonu zimowo-świątecznego w Kościelisku rozpocznie się Kiermasz Swiąteczny a w niedzielę narciarze powalczą o Puchar Kościeliska
Rozpoczynający się dziś w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kiermasz Świąteczny potrwa do 20 grudnia. Znajdziecie tu pięknie zdobione pierniki, bombki choinkowe, haftowane serwetki, a także stroiki, ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników terapii zajęciowej w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zakopanem oraz uczniów Zespołu Szkół w Kościelisku.

W sobotę po sąsiedzku w Chochołowie odbędą się Otwarte Zawody w Narciarstwie Biegowym w Chochołowskich Termach, a wieczorem w Domu Ludowym w Kościelisku koncert znakomitego muzyka z Ukrainy Sashy Boola.

Sasha, to jeden z najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Jeśli lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga, prawdopodobnie polubicie też Sashę. Latem 2017 roku wydany został trzeci album artysty „Golden Tooth”.

W niedzielę sportowe emocje przeniosą się na trasy biegowe Kościelisko-Chotarz gdzie rozegrany zostanie 6. Puchar Kościeliska w Biegach Narciarskich. Zawody wpisane są do Pucharu Polski Amatorów PZN w Biegach Narciarskich a dodatkowo w tym roku celem ich będzie uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Z tego powodu na starcie staną przedstawiciele służb mundurowych takich jak Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna, Służba Leśna, Straż Miejska, Służba Ochrony Państwa oraz inne.


oprac. wo/
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl