Rozmaitości
Czwartek, 18 lipca 2013 22:23

Konkurs "Wałasi ojce nasi"

Instytut Europa Karpat i górole Nadpopradzcy piyknie Wos pytajom, wsyćkich Góroli Karpat na konkurs gry na instrumontach pastyrskich co zwie sie: „Wałasi ojce nasi".
Przez to działonie kcoma spomnieć downe casy jak to pastyrze i juhasi przy pasioniu bydła cy łowiec grywali, ale nie na takich instrumontach co to w sklepach były a na takich co se pastyrze somi wystrugali na polonach pastwiskach cy lasach.

To piyrsy taki konkurs gdzie do udziału zaproso się wszyćkich muzykontów-samouków co potrafiom grać na: okarynach, fujarach, fujarkach, piscołkach, wrzescokach, słomcoskach, dudach, drumlach, listkach, prymitywnych skrzypcach (gęślach, złóbcokach), trombitach, rogach, etc.

Konkurs będzie mioł miejsce w Łomnicy Zdroju dnia 2 siyrpnia 2013 roku na ”Nowsiu” w trakcie nasego swionta pasterskiego „Śtryt u nadpopradzikch pastyrzy”.

To co trza wiedzieć:
- w konkursie mogom grać jono soliści - casu na gronie będzie 5 minut - jedon wykonawca moze podcas wystompu grać na wielu instrumontach i jesce włoncać śpiyw
- repertuar mo się wywodzić z tela skond pochodzi wykonawca
- dlo muzykontów bedom dwie kategorie wiekowe 1 kategoria: do 15 roków 2 kategoria: łod 15 do 115 roków
- barz bedoma radzi jak pokozecie się we swoich regionalnych ubiorach
- dejce znać fto od Wos bydzie do 20 lipca nojlepi bez internet ((e-mail: tenpiotrkulig@gmail.com).

Próc zwykłych nogród moma tako specjalno nagrodo Grand Prix, ftórom jes trombita zrobiono bez nasego regionaliste Edwarda Grucelę.

Wioncy dowiecie sie na www.goralekarpat.pl

Agnieszka Fiedor, kierownik Kapeli „Piyrogi łomnicońskie”
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl