Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 17 października 2014 21:46

Konkurs Fotograficzny „Tatrzańska Jesień” 2014

ZAKOPANE. Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury zachęca do uczestnictwa w XV edycji Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień”. Prace należy nadsyłać do końca października br.
Jesień w Tatrach potrafi zauroczyć feerią barw, więc zachęca do górskich wędrówek - czy to będzie piękna Dolina za Bramką, czy wyższe partie naszych wspaniałych i majestatycznych Tatr, czy widok przydrożnych kapliczek położonych wzdłuż wiejskich dróg – niechaj pozwolą na oderwanie się od zgiełku, dadzą wytchnienie i pozwolą w kadrze zatrzymać niepowtarzalność chwili, której piękno często trudno opisać słowami. Fotografia zatrzyma nas na chwilę, pobudzi wyobraźnię.

W Konkursie biorą udział prace autorów profesjonalnych i amatorów z kraju i za granicy. Prace oceniane są przez jury w skład, którego wchodzą między innymi: dyrektor Tatrzańskiej Agencji Krzysztof Król- Łęgowski oraz zakopiańscy, znani fotograficy: Barbara Baniecka- Dziadzio, Paweł Murzyn, Michał Gąsienica-Szostak, Adam Brzoza, Marek Król-Józaga, Maciej Krupa oraz Stanisław Momot.

Uczestnicy konkursu startują w następujących kategoriach wiekowych:
1. dziecięca – szkoły podstawowe;
2. młodzieżowa – szkoły gimnazjalne + szkoły średnie;
3. dorośli – od lat 18

Tatrzańska Agencja, jako organizator Konkursu ufundowała następujące nagrody:
I nagroda – 1200 zł
II nagroda – 700 zł
III nagroda – 500 zł

Nagrodami są również albumy fotograficzne, książki o regionie podhalańskim, książki specjalistyczne o tematyce fotograficznej uzyskane m.in. od instytucji współpracujących i wspierających Konkurs, tj. Muzeum Tatrzańskie im. dr T. Chałubińskiego, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańska Izba Gospodarcza, Geotermia Podhalańska , PSS „SPOŁEM” i inne .

Jury zastrzega sobie inny podział nagród. Szczegółowy regulamin na stronie TARPiK.

Prace należy nadsyłać do 31 października 2014 r. na adres:
Tatrzańska Agencja Rozwoju Promocji i Kultury,
ul. Tetmajera 24, 34-500 Zakopane

Rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego i rozdanie nagród laureatom nastąpi 13 listopada o godzinie 17:00 w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury, ul. Tetmajera 24.

opr. s/ zdj. Łukasz Sowiński
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl