Rozmaitości
Wtorek, 18 września 2018 20:00

Koniec brodzenia w błocie

Tysiąc metrów kwadratowych kostki znalazło się na parkingu przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Nareszcie można tam bez problemu wjechać i zaparkować. Czasy, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli brnąć przez błoto odeszły w niepamięć.
Inwestycja kosztowała ponad 232 tysiące złotych. Pieniądze pochodziły w całości z budżetu Powiatu Nowosądeckiego, który jest organem prowadzącym dla tej placówki oświatowej.

- O zrobienie parkingu zabiegał dyrektor placówki Grzegorz Skalski i radny powiatowy Stanisław Dąbrowski – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Mieliśmy zaplanowaną tę inwestycję. Stan poprzedniego parkingu był fatalny – było to klepisko, które po opadach deszczu i w zimie zamieniało się w bajoro. Teraz można już tam swobodnie parkować – jest też więcej miejsc dla samochodów.

Przypomnijmy, że niedawno zakończyła się termomodernizacja jednego z budynków należących do ZSP w Starym Sączu. Obiekt przy ul. Krakowskiej ma m.in. docieplone ściany, nowe pokrycie dachowe i nowoczesną kotłownię. Podobny remont trwa w budynku przy ul. Batorego.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl