Rozmaitości
Środa, 13 września 2023 12:00

Kongres Zdrowie i Natura 2023 – spotkanie branży medycyny naturalnej

Kongres Zdrowie i Natura pod patronatem Zdrowa TV to dwudniowe wydarzenie o charakterze panelu eksperckiego, które odbędzie się w dniach 23-24 września w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, w ramach Digital Media Forum Krynica 2023.
Głównym założeniem imprezy jest konsolidacja środowiska medycyny naturalnej i zintegrowanej, a także targi zielarskie i konferencja dotycząca różnych aspektów zdrowia w ujęciu holistycznym.

W ciągu dwóch dni wrześniowego weekendu (23-24.IX.2023) na scenie Pijalni Głównej Krynicy-Zdroju usłyszymy prelekcje wybitnych ekspertów i promotorów medycyny holistycznej. Wśród prelegentów uczestniczących w konferencji spotkamy m.in. prof. Mieczysława Pasowicza, Leszka Zabrockiego, czy dr Jerzego Maslanky, a także wykładowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie czy z Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Nad treścią merytoryczną Kongresu czuwa powołana Rada Naukowa.

Kongres Zdrowie i Natura to także prezentacja produktów, usług, terapii – wszystkiego, co dla zdrowia człowieka przyjazne, naturalne i skuteczne. Celem Kongresu jest integracja wszystkich środowisk, firm i specjalistów, którym bliskie jest podejście holistyczne, integrujące zarazem uznane i sprawdzone terapie medycyny akademickiej. Podczas Kongresu zaprezentowane zostaną nowości - terapia wodorem, urządzenia VR (wirtualnej rzeczywistości) do zapobiegania depresji i stanom lękowym, urządzenia wspomagające mikrokrążenie, lampy plazmowe, a także nowe linii suplementów diety.

"Kongres Zdrowie i Natura to największa impreza integrująca środowisko naturalnej i akademickiej w Polsce. Uczestnicy Kongresu będą omawiać nowe kierunki rozwoju w obszarze zdrowia naturalnego, jak i debatować nad zmianami systemowymi. Inicjatywa wspiera działania związane z uzupełnieniem oraz ulepszaniem systemu ochrony zdrowia postulując większą koncentrację na profilaktyce prozdrowotnej" – uważa Arkadiusz Wrzos, prezes Fundacji "Natura&Zdrowie", jeden z głównych organizatorów Kongresu.

"Obserwując doświadczenia innych krajów europejskich i azjatyckich, widzimy dużo większe zastosowanie rozwiązań medycyny naturalnej, zarówno w sensie dostępności produktów leczniczych pochodzenia naturalnego, suplementów diety, jak i w działaniach profilaktycznych i prewencyjnych podtrzymujących zdrowie. Usunięcie dotychczasowych barier w polskim systemie ochrony zdrowia to skomplikowany i wielowątkowy proces. Wymaga szczegółowej diagnozy i określenia kierunków w spójnej strategii reformy całego systemu, a w następstwie tego, zmian legislacyjnych i zmian w programach edukacyjnych w uczelniach medycznych. Te i podobne tematy będziemy omawiać podczas debat i prezentacji w ramach Kongresu Zdrowie i Natura"- podkreśla Tomasz Szelągowski z Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED.

Kongres Zdrowie i Natura odbędzie się w Pijalni Głównej w ramach Digital Media Forum Krynica 2023. Partnerami tego wydarzenia są Burmistrz Miasta Krynica-Zdrój oraz Uzdrowisko Krynica-Żegiestów SA, producent wody mineralnej Kryniczanka. Organizatorzy zapraszają kuracjuszy z domów wczasowych, sanatoriów oraz uzdrowisk z całego regionu. W ramach Kongresu Zdrowie i Natura swoje produkty zaprezentuje ponad 80 wystawców, m.in. sklepów zielarskich, ekologicznych i uzdrowisk z całej Polski.

Organizatorami Kongresu są: Gama International, Fundacja Natura&Zdrowie, Fundacja Senior Plus oraz Green Port Team Sp. z o.o. Patronat nad Kongresem objęła Grupa Medialna "Natura&Zdrowie" oraz Radio RDN Nowy Sącz.

Cały program na mediaforumkrynica.pl/kongres

Pijalnia Główna, Krynica Zdrój, 23-24 września 2023, w godz. 10.00-19.00

źródło: mat. prasowe

Targi
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl