Rozmaitości
Wtorek, 30 stycznia 2018 11:38

Koncertowy weekend w Krynicy, w piątek zagrał Bajm

W ramach 4 edycji Krynica Źródłem Kultury w krynickiej Pijalni Głównej koncertowała w piątek Beata Kozidrak z zespołem Bajm.
Piątkowy koncert rozpoczął kolejny półfinalista Festiwalu Supportów - 6 zespołów walczy w nim 
o nagrodę w wysokości 40.000 zł na nagranie płyty, realizację teledysku lub trasę. Woro&Król to grupa powstała po rozpadzie Najlepszego Przekazu W Mieście - zdobywcy 2. miejsca w finale Must Be The Music. Hip hopowe wersy i doskonale zgrani instrumentaliści skutecznie podnieśli temperaturę w krynickiej Pijalni przed koncertem gwiazdy wieczoru.

To był pierwszy koncert Bajmu w Krynicy. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia i planuje specjalną trasę po Polsce. Beata Kozidrak - wciąż w doskonałej formie - zaśpiewała największe hity z płyt Bajmu, jak i solowych albumów. Rozpoczęła od „Bingo”, by już za moment przejść do „Białej Armii”, „Dwóch serc, dwóch smutków” i „Siedzę i myślę”. Pojawiła się ”Taka Warszawa”, „Upiłam się tobą”, czy „O tobie”. Towarzyszący wokalistce chórek również miał swoje 5 minut wykonując jeden z evergreenów r’nb - „Ain’t nobody” Chaki Khan. W repertuarze koncertu znalazły się także „Myśli i słowa”, „Co mi panie dasz” oraz utwór z filmu „W Pustyni i w puszczy” - „Rzeka marzeń”.

Kolejne koncerty w krynickiej Pijalni odbędą się 2 i 3 lutego. W najbliższy piątek zagra Kasia Kowalska, a dzień później Andrzej Piaseczny.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć 
w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie www.ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej informacji na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowy, zdjęcia Grzegorz Korzec
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl