Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 30 stycznia 2018 11:38

Koncertowy weekend w Krynicy, w piątek zagrał Bajm

W ramach 4 edycji Krynica Źródłem Kultury w krynickiej Pijalni Głównej koncertowała w piątek Beata Kozidrak z zespołem Bajm.
Piątkowy koncert rozpoczął kolejny półfinalista Festiwalu Supportów - 6 zespołów walczy w nim 
o nagrodę w wysokości 40.000 zł na nagranie płyty, realizację teledysku lub trasę. Woro&Król to grupa powstała po rozpadzie Najlepszego Przekazu W Mieście - zdobywcy 2. miejsca w finale Must Be The Music. Hip hopowe wersy i doskonale zgrani instrumentaliści skutecznie podnieśli temperaturę w krynickiej Pijalni przed koncertem gwiazdy wieczoru.

To był pierwszy koncert Bajmu w Krynicy. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia i planuje specjalną trasę po Polsce. Beata Kozidrak - wciąż w doskonałej formie - zaśpiewała największe hity z płyt Bajmu, jak i solowych albumów. Rozpoczęła od „Bingo”, by już za moment przejść do „Białej Armii”, „Dwóch serc, dwóch smutków” i „Siedzę i myślę”. Pojawiła się ”Taka Warszawa”, „Upiłam się tobą”, czy „O tobie”. Towarzyszący wokalistce chórek również miał swoje 5 minut wykonując jeden z evergreenów r’nb - „Ain’t nobody” Chaki Khan. W repertuarze koncertu znalazły się także „Myśli i słowa”, „Co mi panie dasz” oraz utwór z filmu „W Pustyni i w puszczy” - „Rzeka marzeń”.

Kolejne koncerty w krynickiej Pijalni odbędą się 2 i 3 lutego. W najbliższy piątek zagra Kasia Kowalska, a dzień później Andrzej Piaseczny.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć 
w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie www.ebilet.pl.

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto.
Sponsorzy: Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej informacji na www.krynicazrodlemkultury.pl


mat. prasowy, zdjęcia Grzegorz Korzec
TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl