Kopalnia
Rozmaitości
Sobota, 1 lipca 2017 18:09

Koncertowe lato w Białce Tatrzańskiej

Projekt „Kultura na Bani” to cykl wydarzeń kulturalnych, odbywających się w lipcu i sierpniu 
w Białce Tatrzańskiej u stóp Bani. W tym roku wydarzenia obejmą koncerty folkowe, coverowe 
i występy góralskiego teatru. Zostanie także - już po raz drugi - zorganizowany konkurs muzyczny "Front Kulturalny" przeznaczony dla młodych zespołów z Podhala i okolic.
Celem organizatora - Hotelu Bania - jest ciągłe dążenie do tego, by 
w świadomości turystów przyjeżdżających z całej Polski, pokazać prawdziwą, wartościową stronę kultury góralskiej. „Trzeba zmieniać stereotyp lokalnej kultury zawieszonej gdzieś pomiędzy oscypkiem i ciupagą, chcemy by “góralskość” wyszła z cepelii na scenę - Scenę Kultury - i żeby donośnym głosem dała o sobie znać!” - informuje organizator.

Repertuar koncertów wygląda imponująco. W sumie prze całe lato na Bani odbędzie się ponad 30 koncertów na żywo.
W piątki usłyszymy zespoły coverowe, które nie tylko swoją muzyką ale 
i scenicznym image przypominają muzyczne legendy - Elvis Presley, Michael Jackson, Queen, The Beatles, Maryla Rodowicz i inni. Start 20:00

Soboty to podwójna dawka występów. O 18:30 zagrają młode zespoły w ramach konkursu Front Kulturalny, a o 20:00 gwiazdy wieczoru - w tym roku m.in Future Folk, Trebunie-Tutki, Redlin, Kapela Hanki Wójciak, a na finał lata zespół Percival, którego muzykę mogliśmy usłyszeć w grze Wiedźmin 3.

W niedziele organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi. Do ich dyspozycji będzie park rozrywki Ogród Zabaw i Letnią Strefę w Termie Bania, a o godzinie 17:00 co tydzień plenerowy koncert familijny 
w wykonaniu duetu Beti & Bobass!

To nie wszystko co czeka nas tego lata w Białce. Już 29 lipca odbędą Ekstremalne Mistrzostwa Polski Cross Monster połączone z Eksplozją Kolorów. 5-6 sierpnia - największa letnia impreza muzyczna na Podhalu, czyli Festyn Białczański. Zagrają między innymi Kamil Bednarek, Piersi i Ania Dąbrowska. Trzy tygodnie później, na koniec wakacji 25-27 sierpnia - Goniacka czyli Piknik Biegowy. Będzie to już druga edycja tej imprezy biegowej przeznaczonej dla całych rodzin w ramach której odbywają się między innymi „Bieg Krasnych Dziewek”, „Góralską Wycieruchę” czy „Rombanice na Pół Setki”.

Kalendarium imprez na www.latowbialce.pl.

Materiał promocyjny
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl