Golemo
Rozmaitości
Sobota, 25 czerwca 2016 20:27

Kolejowa podróż w czasie

Pełna niezapomnianych wrażeń podróż w czasie pociągiem z minionej epoki po jednej z najstarszych i najpiękniejszych tras kolejowych w Polsce i Europie – na taką właśnie wyprawę może się wybrać każdy, kto w najbliższych miesiącach odwiedzi Sądecczyznę. Wszystko w ramach projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”, który wsparło Województwo Małopolskie.
Przejazd pociągiem retro złożonym z lokomotywy spalinowej oraz odrestaurowanych, zabytkowych wagonów pasażerskich z 1963 roku to nie lada gratka nie tylko dla miłośników historycznych przejazdów. Aż 27 podróży tego typu, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, zrealizuje w tym roku Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Władze województwa na projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” przekazały ok. 400 tys. zł.

- Zależało nam na stworzeniu takiej atrakcji turystycznej, która będzie promować dziedzictwo kolejowe regionu oraz wykorzysta potencjał trasy dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, w tym jedną z najpiękniejszych tras Chabówka-Nowy Sącz. Patrząc na zainteresowanie turystów z całego świata, wiemy że było warto – powiedział Leszek Zegzda z zarządu województwa małopolskiego.

W trakcie każdego z przejazdów przewidziano szereg dodatkowych atrakcji m.in. zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych, pikniki na peronach, występy zespołów muzycznych, degustacje przysmaków na stoiskach kulinarnych, czy też plenerowe rekonstrukcje historyczne. Atrakcji nie zabraknie także na pokładzie historycznych składów.Podróżnym w pociągach towarzyszyć będą animatorzy przebrani w stroje rodem z dawnej Galicji – handlarzy, podróżujących muzyków, bogatych mieszczan. Stałym elementem przejazdów będzie także postać dyżurnego ruchu z zielonym lizakiem w ręku, który będzie „odprawiał” pociągi z poszczególnych stacji, a w czasie jazdy pociągu opowie pasażerom o tradycjach związanych z zawodem kolejarza.

Szczegółowy harmonogram przejazdów
3, 10, 17,24,31 lipca Nowy Sącz – Chabówka – Nowy Sącz

17 września Nowy Sącz – Biecz – Nowy Sącz

17 września Biecz – Gorlice – Biecz

18 września Nowy Sącz – Krynica – Nowy Sącz

18 września Krynica – Muszyna – Krynica

1 października Kraków Główny – Wadowice – Kraków Główny

1 października Wadowice – Andrychów – Wadowice

2 października Chabówka – Sucha Beskidzka - Żywiec – Chabówka

17 października Chabówka – Nowy Sącz – Chabówka „Zielona Szkoła”

11 listopada Chabówka – Nowy Sącz – Chabówka „Pociąg do wolności”

4 grudnia Chabówka – Zakopane – Chabówka

Szczegóły dotyczące przejazdów odnaleźć można na www.kolejegalicyjskie.pl

opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl