Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 11 stycznia 2018 15:31

Kolejny rok współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Uniwersytetem Trzeciego Wieku (zdjęcia)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk podpisali dziś porozumienie o współpracy w 2018 roku.
Tak jak w latach poprzednich, Powiat zapewni SUTW pomieszczenia. Udzieli też merytorycznego wsparcia przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych na działalność. Uniwersytet pomoże przy opracowaniu Sądeckiej Polityki Senioralnej. W jego siedzibie przy ul Jagiellońskiej 18, w każdy piątek od godz. 9 do 10 udzielane będą porady prawne dla organizacji pozarządowych.

- Powiat od lat wspiera działalność Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doceniając wagę tego, jak wiele dobrego jego działalność przynosi seniorom - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Dzięki uniwersytetowi są stale aktywni, ciekawi świata i nowinek technologicznych. Poszerzają swoje horyzonty.

Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku od 2004 r. prowadzi działalność edukacyjną, aktywizującą i integrującą seniorów. W obecnym roku akademickim w zajęciach bierze udział blisko 400 słuchaczy.

- Polska należy do najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie – przypomina Wiesława Borczyk. - W naszym kraju mieszka już ponad dziewięć milionów ludzi po 60. roku życia. To aż 23 procent populacji. Ta statystyka pokazuje jak ważna jest aktywizacja seniorów.

W tym roku Starostwo Powiatowe chce wydać przewodnik turystyczny "Sądecczyzna dla Seniora". Dwadzieścia przykładowych tras, zawierających cenne wskazówki dla osób w wieku 60+, opracują sami seniorzy.

szel/ zdj. Paweł Szeliga

źródło: Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl