Parada Smoków
Rozmaitości
Poniedziałek, 18 października 2021 19:21

Kolejne uczelnie dołączają do współpracy z Województwem Małopolskim

W poniedziałek, w Muzeum Lotnictwa Polskiego Krakowie, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Iwona Gibas z zarządu województwa spotkali się z rektorami i przedstawicielami 16 małopolskich uczelni. Podczas wydarzenia podpisano porozumienia z kolejnymi małopolskimi uczelniami - Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
- Tworząc Radę Naukową ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski zdecydowaliśmy się na długofalową współpracę z małopolskimi uczelniami. Dziś do tej współpracy dołączają dwie kolejne uczelnie - Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Serdecznie dziękuję Panom Rektorom za pozytywną odpowiedź i dołączenie do Rady Naukowej, prowadzonej pod przewodnictwem Jego Magnificencji Pana Profesora Stanisława Mazura - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Podczas spotkania zaprezentowano stan prac dot. negocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Przedstawiono również ocenę realizacji konferencji Cybersec Cee Regions&Cities w Krynicy Zdroju oraz wstępnie omówiono zakres działań w kolejnej edycji wydarzenia.


Na mocy podpisanych w maju br. porozumień, współpracę z Województwem Małopolskim rozpoczęły: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. B. Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Dziś do współpracy dołączyły dwie kolejne uczelnie: Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

opr.s/

źródło: Biuro prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl