Golemo
Rozmaitości
Wtorek, 10 kwietnia 2018 23:17

Kod Mistrzów w Teatrze Groteska z Joanną Rawik (zdjęcia)

KRAKÓW. Kwietniowy Kod Mistrzów za nami. Tym razem spotkanie miało nie tylko wyjątkowego gościa, ale także wyjątkową formę. 10 kwietnia krakowski Teatr Groteska odwiedziła Joanna Rawik, znana polska piosenkarka, aktorka i dziennikarka.
Spotkanie przybrało inną niż do tej pory formę. Rozmowa z artystką poprzedzona była wyjątkowym spektaklem zatytułowanym „Tadeusz Kantor w Paryżu”, z gościnnym udziałem Joanny Rawik. Mieliśmy okazję zobaczyć mistrzowską komedię muzyczną, inspirowaną życiem i twórczością Tadeusza Kantora.

Spektakl opowiada o czwórce aktorów, którzy jadą z Krakowa do Paryża, by przedstawić widowisko o Kantorze. Grająca główną rolę Izabella ma wątpliwości, czy podoła wyzwaniu. Sławny artysta bywał w Paryżu wiele razy. W 1972 r. zrealizował w Theatre 71 w Malakoff spektakl „Les Cordonniers” wg „Szewców” Witkacego. Kantor spotyka na ulicy emigranta pana Wojtka, statystę występującego w filmach kręconych w Paryżu przez polskich reżyserów: Polańskiego, Wajdę, Kieślowskiego, Żuławskiego. Podczas wieczerzy wigilijnej emigrant opowiada o „polskich drogach

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Teatru Groteska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl