Rozmaitości
Piątek, 6 kwietnia 2012 17:35

Jose Carreras, Placido Domingo, Andrea Boccelli, Sting i Zucchero w MCK SOKÓŁ, czyli Europejskie Dni Operowe

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu od 2011 r. realizuje projekt „Młoda publiczność w operze – przystąpienie Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ do organizacji OPERA EUROPA”. Od 11 do 15 maja zorganizowane będą Pierwsze Europejskie Dni Operowe (European Opera Days).
Europejskie Dni Operowe zainauguruje wernisaż wystawy kostiumów operowych ze zbiorów Opery Krakowskiej oraz pokaz mody operowej w reżyserii Bożeny Pędziwiatr. Planowane są spektakle operowe: Madama Butterfly Pucciniego w wykonaniu Teatru w Koszycach na Słowacji, Livietta et Tracollo Pergolesiego w wykonaniu Krakowskiej Opery Kameralnej, koncertowe wykonanie opery La serva padrona Pergolesiego przez śpiewaków z Czech z towarzyszeniem kwartetu PRIMA VISTA oraz baletowe widowisko interaktywne dla dzieci Kot w butach Pawłowskiego w wykonaniu zespołu Opery Śląskiej.

Przedstawieniom towarzyszyć będą akcje edukacyjne (lekcja baletowa dla młodego melomana oraz wprowadzenie do opery). W programie Europejskich Dni Operowych znajdą się również retransmisje spektakli operowych oraz baletowych (Carmen – retransmisja z Covent Garden w Londynie, Tribute to Pavarotti – retransmisja koncertu z Jordanii (wystąpią Angeli Gheorghiu, José Carreras, Plácido Domingo, Andrea Boccelli, Sting i Zucchero), Giselle – retransmisja z Teatru Maryjskiego w Petersburgu, Lucrezia Borgia – retransmisja z English National Opera w Londynie). Na zakończenie Europejskich Dni Operowych prawdziwa gratka zarówno dla melomanów jak i „niewtajemniczonych”: udział - po raz pierwszy w Nowym Sączu - w bezpośredniej transmisji na żywo baletu Romeo i Julia do symfonii dramatycznej Hectora Berlioza w choreografii Sashy Waltz z National Opera de Paris.

Na spektakle oraz projekcje filmowe realizowane w sali im. Lipińskiego, lekcję baletową oraz wprowadzenie do opery Madame Butterfly wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w kasie MCK SOKÓŁ począwszy od dnia 25 kwietnia do wyczerpania wolnych miejsc. Uwaga: w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych pokaz mody operowej w dniu 11.05. odbędzie się w sali multimedialnej, natomiast plenerowe spektakle w dniu 12.05. odbędą się w sali im. Romana Sichrawy.

opr. s/

źródło: MCK Sokół

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl