Kopalnia
Rozmaitości
Piątek, 12 sierpnia 2016 18:22

Jednostki OSP z Podhala z dotacjami na remonty i doposażenie (zdjęcia)

Prawie 650 tys. zł trafiło do 25 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 20 gmin z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego. Umowy potwierdzające przyznanie dofinansowania na remonty remiz i ich doposażenie przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak podczas dzisiejszego spotkania w Nowym Targu.
Środki te pochodzą z dwóch konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski – „Małopolskie Remizy 2016” oraz „Bezpieczna Małopolska 2016”. W sumie w 2016 roku z budżetu województwa do małopolskich OSP trafi niemal 3,4 mln zł.

- Wiemy doskonale, jak ważną rolę w życiu lokalnych społeczności pełnią Ochotnicze Straże Pożarne. Nie tylko pomagają, gdy dzieje się coś złego, ale też angażują się w wiele dodatkowych akcji, jak chociażby zapewnienie bezpieczeństwa podczas ważnych wydarzeń. Pamiętajmy, że wielu druhów ciężko pracowało podczas Światowych Dni Młodzieży. Ich zaangażowanie i wszechstronność jest nie do przecenienia. Tym bardziej cieszę się, że dziś kolejne jednostki OSP otrzymały gwarancję przyznania wsparcia finansowego na remonty swoich remiz oraz doposażenie strażaków-ochotników w niezbędny do codziennej pracy sprzęt – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak i dodał, że przyznane dotacje potwierdzają udaną współpracę samorządów gminnych i ich jednostek OSP oraz samorządu województwa.

Podczas spotkania w Nowym Targu wicemarszałek Wojciech Kozak wręczył umowy potwierdzające przyznanie dotacji w ramach dwóch konkursów: „Małopolskie Remizy 2016” oraz „Bezpieczna Małopolska 2016” gospodarzom gmin oraz przedstawicielom OSP z powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego i myślenickiego. Przekazane w piątek umowy opiewają na łączną kwotę niemal 650 tys. zł. W sumie w 2016 roku z budżetu województwa do małopolskich OSP trafi niemal 3,4 mln zł.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2016” umowy gwarantujące przyznanie dotacji otrzymało 19 gmin z powiatów: nowotarskiego (dla OSP w Wróblówce, Kiczorach, Łapszach Niżnych, Tylmanowej, Bukowinie Osiedlu, Chabówce i Szaflarach), tatrzańskiego (dla OSP w Białym Dunajcu, Białce Tatrzańskiej i Witowie), suskiego (dla OSP w Sidzinie, Osielcu, Stryszawie i Skawicy Centrum) oraz myślenickiego (dla OSP w Skomielnej Białej, Jaworniku, Sieprawiu, Harbutowicach i Bogdanówce). Środki te pozwolą przeprowadzić niezbędne remonty w remizach i ich otoczeniu, część strażnic zostanie rozbudowana, niektóre zyskają zmodernizowaną instalację centralnego ogrzewania, nowe garaże lub wyremontowane place manewrowe. Przekazane umowy opiewają na łączną kwotę niemal 600 tys. zł.

Z kolei w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2016” umowy przyznania dotacji odebrali przedstawiciele 3 gmin: Maków Podhalański (OSP Kajszówka), Lubień (OSP: Tenczyn, Krzeczów, Skomielna Biała) i Sułkowice (OSP: Biertowice i Rudnik). Wartość przekazanych umów to prawie 51 tys. zł. Pozwoli to na zakup: 27 kompletów odzieży ochronnej do działań bojowych, 8 węży pożarniczych, zestawu ratownictwa medycznego dla straży PSP R1 czy defibrylatora.

opr.s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: UMWM

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl