Rozmaitości
Piątek, 2 lutego 2018 13:11

Jechać czy nie jechać? Alkomat Ci powie!

Od kilkunastu dni w sądeckiej komendzie Policji można samodzielnego sprawdzić stan swojej trzeźwości. W głównym holu komendy zamontowano ogólnodostępne urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.
Samoobsługowy alkomat został zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i ma służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny. Dzięki temu urządzeniu każdy, kto będzie planował wsiąść za kierownicę, będzie mógł w dowolnej chwili sprawdzić stan trzeźwości i upewnić się, że może prowadzić samochód.

Zaletą nowego rozwiązania jest łatwość obsługi, która sprawia, że przeprowadzenie testu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu nie wymaga korzystania z pomocy funkcjonariusza. Urządzenie podaje wynik pomiaru graficznie oraz cyfrowo, a samo badanie jest szybkie, dyskretne i bezpłatne.

Kilka sekund, które może zmienić życie

W roku 2017 sądeccy policjanci skontrolowali trzeźwość 204 748 kierowców oraz zatrzymali 529 kierujących pod wpływem alkoholu. Nie wszyscy zatrzymani byli jednak świadomi, że wsiedli za kierownicę w stanie, w którym nie powinni tego robić.

Część kierowców gubi własna niefrasobliwości, ponieważ oceniają swoją trzeźwość na podstawie dobrego samopoczucia, czy też badania na podręcznym, nieatestowanym alkomacie, który nie zawsze pokazuje właściwy wynik. Zatem jeżeli chcemy być pewni, że wsiadamy za kierownicę trzeźwi, możemy skorzystać z możliwości, jaką daje badanie profesjonalnym urządzeniem w sądeckiej komendzie. Samoobsługowy alkomat to urządzenie atestowane, dlatego nie ma mowy o błędzie w odczycie.


mat. prasowy, zdjęcie ilustracyjne

źródło: malopolska.policja.gov.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl