Rozmaitości
Poniedziałek, 11 września 2023 05:59

Jaskinia Mroźna zaprasza (zdjęcia)

Po trwającym trzy lata remoncie, jaskinia w Dolinie Kościeliskiej ponownie została otwarta dla zwiedzających.
Po ok. 30 min. wędrowania Doliną Kościeliską na drewnianym mostku wrócił na swoje miejsce znak informujący o kierunku, w którym należy iść, aby dotrzeć do Jaskini Mroźnej. Samo dojście do wlotu jaskini zajmuje kolejne 30 min.

Jaskinia udostępniona jest do zwiedzania w godz. 9-17. Bilet wstępu także dla mieszkańców powiatu tatrzańskiego kosztuje 9 zł (dzieci do 7 lat zwolnione są z opłaty). W cenie można wypożyczyć latarkę czołową, ale ich ilość jest ograniczona.

- Wyremontowaliśmy wrota wejściowe i wyjściowe, pozostawiając otwory wlotowe dla nietoperzy. Zlikwidowaliśmy okablowanie i sztuczne oświetlenie w jaskini. Wyremontowaliśmy też szlak dojściowy i zejściowy o długości prawie półtora kilometra, a także zabezpieczyliśmy go przed obrywami skalnymi - informują o wykonanych pracach pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Szlak prowadzący przez Jaskinię Mroźną to ponad 500 m. Przejście przez jaskinię zajmuje od kilkunastu, do kilkudziesięciu minut. W jaskini panuje stała temperatura poniżej 10 °C.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Targi
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl