Golemo
Rozmaitości
Poniedziałek, 11 sierpnia 2014 11:02

Jan Kiepura i Marta Egghert – wyśpiewana historia miłości (zdjęcia)

W drugim dniu 48. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy pogoda sprawiła niespodziankę i przez ogromną ulewę koncert poświęcony wielkiej miłości Marty Egghert i Jana Kiepury, który pierwotnie zaplanowany był jako koncert plenerowy przed Willą Patria został przeniesiony do Starego Domu Zdrojowego.
Koncert jednak nie ucierpiał na tym, a jedynie część publiczności musiała go słuchać w holu przed salą balowa Starego Domu Zdrojowego.

Wspaniały występ Doroty Szczepańskiej, solistki operowej, która specjalnie na koncert przyjechała z Wiednia oraz Andrzeja Wiśniewskiego z Warszawy, zawodowo związanym z Lublinem, to arcymistrzostwo solistyczne utworów wykonywanych przed laty przez Martę Egghert i Jana Kiepurę, których związała nie tylko praca zawodowa, ale przede wszystkim wielka miłość.

O tej miłości, wspólnych koncertach i poznaniu się Marty Egghert oraz Jana Kiepury bardzo ciekawie opowiadał prowadzący koncert Tomasz Szuran.

Owacjom za każdym razem wykonywanych pieśni nie było końca. Apogeum oklasków na stojąco ze strony publiczności było na zakończenie koncertu. W podzięce artyści bisowali aż dwukrotnie, co bardzo spodobało się publiczności.

Fot. i tekst Henryk Janusz OLkiewicz

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl