Golemo
Rozmaitości
Czwartek, 22 maja 2014 20:00

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce

W sobotę, 24 maja w Krynicy-Zdroju odbędzie się inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce. Organizatorzy rozpoczynają równocześnie kampanię promującą Szlak Architektury Drewnianej udostępniając do zwiedzania rekordową w historii liczbę aż 80 obiektów na Szlaku.
Przygotowano wiele niespodzianek dla osób w każdym wieku – zarówno dla tych, którzy wolą aktywne spędzanie czasu wolnego, jak i dla tych mniej aktywnych, ale nie mniej dociekliwych.

Miejsce: Krynicki deptak
Od godziny 10.00 do 12.00 przy Camperze Małopolskim będzie trwała rejestracja uczestników rajdu rowerowego, który odbędzie się na pobliskim odcinku Szlaku Architektury Drewnianej. Rowerzyści odwiedzą w sumie sześć obiektów w: Krynicy-Zdroju, Powroźniku, Tyliczu i Muszynce. Każdy, kto pokona całą trasę zostanie udekorowany pięknymi małopolskimi koralami, a na najszybszych będą czekać cenne nagrody!

Dla tych, którzy wolą zostać w Krynicy-Zdroju, zostały przygotowane liczne atrakcje! Jarmark „Obierz kierunek. Smakowite gorlickie+sądeckie zaprasza” da smakoszom możliwość skosztowania lokalnych produktów, poznania tradycji i kultury regionu. Z kolei „Eteryczne Jarmarki” będą okazją do spotkania z mistrzami ginących zawodów, m.in. snycerstwa, dziegciarstwa, tworzenia koronki klockowej i krywulek. Będzie można również na żywo zobaczyć Wóz Maziarski!

Kolejną atrakcję stanowić będzie miejski quiz pod nazwą „Sławni, co w Krynicy mieszkali", mający na celu zapoznanie uczestników z wybitnymi postaciami, które przebywały w Krynicy-Zdroju. Każdy kto weźmie udział w grze i poprawnie odpowie na wszystkie pytania zostanie nagrodzony małopolskimi koralami.

Ponadto będą miały miejsce występy Orkiestry Dętej OSP z Florynki oraz Jana Malisza, twórcy instrumentów drewnianych. Pokazom w Muszli towarzyszyć będzie defilada na Deptaku oraz zajęcia edukacyjne z zakresu muzyki i instrumentów.

O godzinie 18.00 na scenie rozpocznie się pokaz kolekcji mody inspirowanej motywami etnicznymi subregionu: kulturą Lachów, Łemków i Górali Sądeckich oraz koronką klockową
z Bobowej. Po pokazie wręczone zostaną nagrody uczestnikom rajdu rowerowego.
O godzinie 19.00 zapraszamy na uroczystą Inaugurację Letniego Sezonu Turystycznego, a następnie koncert Janusza Radka pt. „Serwus do jutra” inaugurujący Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, który od ośmiu lat odbywa się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Szczegółowe informacje: www.mot.krakow.pl

opr. s/

źródło: material prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl