Festiwal Kiepury
Rozmaitości
Piątek, 23 sierpnia 2013 12:05

I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

SZCZAWNICA: W dniach 14 - 15 września na placu przy dolnej stacji kolei linowej „Palenica” odbędzie się I Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP zorganizowana przez Dariusza i Zbigniewa Tokarskich z firmy TokBike przy współpracy Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa szczawnickiego Uzdrowiska. Ma wziąć w niej udział około 100 drużyn (500 zawodników).
- Po zimowych narciarskich zawodach będą to kolejne zawody dla strażaków OSP przez nas organizowane. Podczas zawodów planujemy dla przybyłej publiczności i kibiców zorganizować dodatkowe atrakcje m.in. występy kapel i zespołów góralskich, pokazy sprawnościowe, zabawy z nagrodami dla dzieci, itp. Zapraszamy także rodziny startujących strażaków do uczestniczenia w imprezie. Na zawody zaproszeni zostali przedstawiciele z Komendy Głównej PSP i Zarządu Głównego OSP RP, KW PSP Kraków, ZOW OSP RP woj. małopolskiego oraz przedstawiciele władz województwa małopolskiego. Patronat medialny objęły nad olimpiadą lokalne media - mówią organizatorzy.

Jak informuje Dariusz Tokarski – wyniki poszczególnych zawodników będą sumowane do punktacji drużynowej. W ciągu dwóch dni 5-osobowe drużyny strażackie wezmą udział w różnych sportowo-pożarniczych konkurencjach. Konkurencje będą podzielone na trzy części, osobno punktowane. Wynik końcowy do klasyfikacji drużynowej będzie sumą punktów z trzech konkurencji.

Pierwszy dzień to część sportowo-sprawnościowa. Strażacy ubrani w koszulki typu t-shirt, spodnie koszarowe lub moro, obuwie sportowe odbędą: bieg na około 100-120 m, przeciąganie samochodu terenowego, spacer strażaka (bieg strażaka z 2 beczkami z piaskiem o wadze około 20 kg każda), przemieszczanie (nie toczenie) opony z samochodu ciężarowego przez 3 strażaków, przejście pod i nad płotkami, biegi po równoważni stałej i ruchomej, slalom pomiędzy tyczkami z deską ratunkową i unieruchomionym na niej strażakiem, pokonanie ścianki, bieg po oponach, bieg w workach, przeciąganie manekina. W tym dniu drużyny zdobędą pierwsze punkty do klasyfikacji ogólnej.

W drugim dniu zawody będą się składały z dwóch osobno punktowanych części. Strażacy obowiązkowo mają być ubrani w hełmy strażackie (obojętnie jakiego typu), ubranie typu koszarówka i buty strażackie. Do zaliczenia pierwszej części trzeba pokonać na wyznaczonych odcinkach takie zadania jak: bieg z deską ratunkową i unieruchomionym na niej strażakiem oraz bieg z pompą szlamówką, skok przez rów, slalom z aparatami powietrznymi pomiędzy tyczkami, slalom z wężem ssawnym, bieg pomiędzy oponami położonymi płasko na ziemi, bieg po równoważni ruchomej, bieg z rozwijaniem oburącz węży W-75, sztafeta z prądownicą podczas której strażacy pokonują przeszkody oraz bieg po równoważni stałej z różnym sprzętem strażackim.

Druga część zawodów to "pienińska bojówka", podczas której strażacy zbudują linię ssawną i podadzą dwa prądy gaśnicze do celu. Podczas zawodów nie będzie stosowana punktacja i regulamin zawodów sportowo-pożarniczych określonych przez ZG ZOSP RP czy KG PSP. Jest to klasyfikacja i punktacja stworzona na potrzeby Olimpiady.
Dla zwycięskich drużyn przewidziane są wysokie nagrody pieniężne i liczne rzeczowe oraz dyplomy i puchary. Nagrody otrzyma 10 pierwszych drużyn.

Aby wziąć udział w zawodach należy zgłosić się poprzez przesłanie dokumentów. Pełna informacja i regulamin znajdują się na stronie www.zosprp.malopolska.pl. Informacji udzielają także organizatorzy Dariusz - tel. 696 133 622 i Zbigniew - tel. 784 703 593 e-mail: tokbike1@op.pl.

Opłata startowa za dwa dni zawodów wynosi 50 zł od zawodnika. W skład opłaty startowej wchodzi gorący posiłek i napoje podczas sobotniego wieczoru. Drużynom przyjezdnym udzielona zostanie pomoc w zakwaterowaniu.

opr. zach.
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl