WSB
Rozmaitości
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012 20:28

IX Ogólnopolskie Triennale Rzeźby w drewnie. Grand Prix dla Angeliki Gurtat (zdjęcia)

ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł hr. Zamoyskiego otwarta została pokonkursowa wystawa IX Ogólnopolskiego Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2012. Na konkurs wpłynęło 60 prac z 12 szkół plastycznych z całego kraju. Podczas wernisażu wręczano młodych artystom nagrody i wyróżnienia.
Jury Triennale zostało powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w następującym składzie: przewodniczący prof. Roman Pietrzak, Wydział Rzeźby ASP w Warszawie, członkowie: dr hab. Jan Szczypka, Wydział Rzeźby ASP w Gdańsku, dr Maciej Albrzykowski, Wydział Malarstwa i Rzeźby we Wrocławiu oraz sekretarz mgr Małgorzata Rosińska, nauczyciel rysunku i malarstwa w ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.

Oceniano prace nadesłane ze szkół w Dąbrowie Górniczej, Gdyni, Jarosławiu, Jeleniej Górze, Katowicach, Krośnie, Lublinie, Malborku, Radomiu, Rzeszowie, Zakopanem i Zamościu.

Po wnikliwej analizie wszystkich nadesłanych prac na konkurs wyłoniono 20 najlepszych, w tym 13 prac z kategorii rzeźba i 7 z kategorii płaskorzeźba.

Spośród tych prac Jury postanowiło przyznać Nagrodę Grand Prix Angelice Gurtat za pracę "Pochodzę z rodu Ewy" (Zespół Szkół Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie). I Nagrodę w kategorii rzeźba otrzymała Teresa Ratułowska za rzeźbę "Z głową w chmurach", II Nagrodę Marzena Wodziak za "Autoportret" (obie z Zespołu Szkół Plastycznych im . A. Kenara w Zakopanem), III Nagrodę - Olga Kawacińska za "Portret" (Liceum Plastyczne im. St. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze). Nagrodę Specjalną dr hab. Jana Szczypki otrzymała Iga Ordyniec z Liceum Plastycznego w Zamościu za "Huśtawkę".

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Elżbiecie Gut, Karolowi Cyrulikowi, Patrykowi Godula, Jędrzejowi Jaklikowi, Magdalenie Bajek, Kamili Zielińskiej, Magdalenie Jęczeń i Filipowi Ogaza.

W kategorii płaskorzeźba I Nagroda przypadła Annie Mrożek, uczennicy zakopiańskiego ZSP im Kenara za "Dziewczynę Modiglianiego", II Nagroda - Weronice Podkościelnej z Zamościa, III Nagroda - Marcinowi Charków ze szkoły w Krośnie.

Nagroda Specjalna prof. Romana Pietrzaka przyznana została Kamili Weissbek za "Podchody" (Zespół Szkół Plastycznych im. Pankiewicza w Katowicach). W tej kategorii były trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Paulina Krupa, Beata Kolarczyk i Mateusz Rak.

opr. s/

Zdj. Regina Watycha
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl