Balony
Rozmaitości
Poniedziałek, 30 czerwca 2014 14:16

II miejsce „Lalkarzy” na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży

Na odbywającym się w Suwałkach Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek 2014” grupa teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu zajęła drugie miejsce w kategorii zespołów dziecięcych. „Lalkarze” otrzymali nagrodę za „czystość formy teatralnej i precyzję wykonania” spektaklu „Czarno na białym” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków.
W tegorocznym „Wigraszku” wzięły udział zespoły dziecięce i młodzieżowe między innymi ze Słowacji, Litwy, Białorusi i Polski.

Jury pod przewodnictwem Dariusza Skibińskiego (aktora, reżysera, pedagoga) miało bardzo twardy orzech do zgryzienia. - Spektakle były znakomite, na wyjątkowo wysokim poziomie - mówiła przed ogłoszeniem werdyktu jurorka, teatrolog Krystyna Kozioł.

- Wyjazd do Suwałk nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów. Pragniemy serdecznie podziękować firmie ADECCO CAMPUS, Zespołowi Elektrowni Wodnych NIEDZICA S.A., Bankowi Spółdzielczemu w Rabie oraz instytucji patronującej – Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu - podkreślają państwo Krakowiakowie.

opr.s/ zdj. z arch. zespołu teatralnego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl